LEGENDÁRNÍ VÝROBCE KLAVÍRŮ HENRY E. STEINWAY SE INSPIROVAL LIMITOVANOU EDICI PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC

07. Červenec 2014 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16293

Henry E. Steinway věnoval svůj život podpoře umění a byl hybatelem revoluce ve světě hudebních nástrojů. Právě tento muž inspiroval letošní edici psacích potřeb z cyklu MONTBLANC PATRON umění. Jde o dva typy plnicích per, která jsou oslavou jeho jedinečného odkazu, budou k dispozici v limitované sérii 888 a 4810 kusů. 

Jednotlivé prvky obou per jsou inspirovány inovacemi Henryho E. Steinwaye a oba nástroje charakterizuje mistrovské ruční zpracování. Limitovaná edice o 4810 se vyznačuje kombinací černé a zlaté, což představuje klasické piano Steinway. Tělo pera z černé pryskyřice dekoruje zlatý rám a struny na víčku. I tvar klipu je inspirován zcela charakteristickou křivkou klavírního křídla. Kroužek na těle pera zdobí logo Steinway and Sons, nacházející se nad klaviaturou. Na zlatém hrotu je pak gravírován portrét Steinwaye. Vršek víčka je vyroben z černobílé pryskyřice.

Druhé pero z kolekce, které bylo vyrobeno jen 888 kusů, pod skletonovou konstrukcí zlatého rámu a strun na víčku pera, prosvítá ručně vyrytý portrét Steinwaye, který pak naleznete i na zlatém hrotu pera. Tělo pera je vyrobeno z černobílé pryskyřice. Kroužek na víčku pera je dekorován motivem klenuté rotundy newyorské koncertní síně. Hvězdička Montblanc je vyvedena z přírodní perleti a je umístěna na vršku víčka.

Pera stojí:

To ze série 888 ks – 211  750 Kč a to ze série 4810 kusů pak 60 500 korun.

                                                                                                                     www.montblanc.com

Galerie