LES CACAS - 100% PŘÍRODNÍ BARVY NA VLASY

Redakce LUXUS.cz
16. Březen 2015
LUSH nepojmenovala své přírodní barvy na vlasy “Les Cacas” nějak bezdůvodně (jde o francouzský překlad pro hovínka). Výrobci kosmetiky tímto poněkud kontroverzním názvem chtěli zdůraznit, že zatímco většina barev na vlasy obsahuje látky vskutku ošklivé, zde je ošklivý maximálně název. Vše ostatní je příjemné a naprosto přírodní.

Opravdu si nemusíte patlat hlavu ohavnostmi, aby vaše vlasy měly pěknou barvu. Pro dosažení toho nejlepšího účinku barev LUSH Cacas sice budete muset strávit hodinku (či několik) s hlavou obalenou potravinovou fólií, ale z dlouhodobého hlediska se tato malá oběť určitě vyplatí nejen vám, ale i vašim vlasům.

Jak s Les Cacas barvit vlasy? Na barvení budete potřebovat: Gumové rukavice, vlasové klipy, hřeben, mikrotenovou potravinovou fólii, tmavé ručníky, misku z varného skla, hrnec nebo rendlík na vodní lázeň a noviny na podlahu. Pokud kápnete na nezakrytý povrch, ihned jej utřete.

Zkouška: Dříve než obarvíte celou hlavu, proveďte vždy zkoušku na skrytém pramínku vlasů. Postupujte přitom dle návodu a mějte na paměti, že hena ještě působí i pár hodin poté, co ji z vlasů smyjete. Předchozí chemické ošetření vlasů, obzvláště zesvětlení nebo melír, ovlivní barvení henou. I zesvětlení ze sluníčka se projeví. V těchto případech je zkouška NEZBYTNĚ NUTNÁ! Na mírně prošedivělé vlasy má hena senzační efekt, jednotlivé vlasy budou mezi těmi tmavými doslova jiskřit. Máte-li víc než 40% šedin, připravte se na velmi zářný výsledek. I zde však nezapomeňte na zkoušku. Henu aplikujte na suché a čisté vlasy.

Postup: Ukrojte kus heny, jaký potřebujete, vložte do teplovzdorné misky a zalijte horkou vodou, nechte ji chvíli nasát, a pak ji rozmíchejte na řídkou kaši s hustotou nenašlehané šlehačky. Misku se směsí vložte do hrnce nebo rendlíku s horkou vodou a ve vodní lázni dále zahřívejte, dokud není horká na dotek. Nepoužívejte mikrovlnou troubu! Doporučujeme namazat si před barvením čelo a uši hodně mastným krémem, abyste zabránili obarvení pokožky. Nasaďte si gumové rukavice a nanášejte po částech na vlasy. Postupujte odzadu dopředu, od kořínků ke konečkům. Pokud chcete získat červenější odstín, zabalte vlasy do igelitové fólie, chcete-li spíš víc hnědý odstín, nechte vlasy odkryté. Nechte minimálně hodinu působit. Pro intenzivní odstín doporučujeme, ale ponechat 4 hodiny. Pokud se vám výsledný odstín nelíbí, rozhodně na něj neužijte chemický zesvětlovač! Ten by totiž barvu dostal ve skutečnosti ještě hlouběji a barvu ještě více zvýraznili. Měli byste také vědět, že hena oslabuje účinek trvalé ondulace. Nejprve si tedy nechte udělat trvalou a teprve potom užijte henu. Sytějších barev dosáhnete častým opakováním, užívat ji totiž můžete tak často, jak vás to baví. Doporučujeme užít 3 dny za sebou a lesk pak bude ještě intenzivnější a vydrží po několik týdnů. Henu si u LUSH můžete koupit po tabulkách rozdělených do 6 kostiček. Na krátké vlasy se užívají 2 kostičky, na velmi dlouhé pak celou tabulku. Před nanesením se vždy ujistěte, že máte dostatečné množství směsi, abyste pokryli všechny vlasy, barva se dostala všude a byla maximálně intenzivní.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor