LETADLA

Cirrus představil světu v pořadí šestou generaci vrtulových letadel typu SR

31.8.2017

Cirrus je americký výrobce letadel, který poslední rok zažívá ohromné úspěchy. Letos společnost představila světu v pořadí již šestou generaci svého vrtulového typu řady SR. Kromě něho bylo pro Cirrus dalším důležitým krokem získání certifikací od tří významných úřadů pro proudový Cirrus SF50 Vision Jet.

Emirates Suites – cestování pro náročné

19.7.2017

Po dlouhou dobu byla letecká doprava symbolem luxusu a života na vysoké úrovni. Mohlo by se zdát, že v dnešní době, kdy se létání stalo běžnou součástí našich životů, se z něj luxus již zcela vytratil. V mnoha případech tomu tak jistě je, neplatí to ale zcela. I dnes lze létat tak, že sama cesta se stane cílem.

Lídrem v odvětví lehkých sportovních letadel je Czech Sport Aircraft

9.6.2017

Společnost Czech Sport Aircraft vznikla v roce 2009. Svým vznikem navázala na dlouholetou tradici letectví v Kunovicích. Hlavními produkty kunovické firmy jsou letouny PS-28 Cruiser a SportCruiser. Jedná se o letadla, která mají stejný design, výkon i letové vlastnosti, odlišné jsou ale typem certifikace a uplatněním na trhu.

Letoun Falcon 7X, nekorunovaný princ mezi privátními jety

20.9.2016

Falcon 7X byl představen v roce 2005 jako vlajkový letoun společnosti Dassault Aviation. Letadlo disponuje velkými kabinami a zajišťuje také dálkové tryskové business lety. Falcon 7X, který byl zkonstruován ve Francii, stále platí za fantastický a kvalitní stroj. V současné době je v provozu asi 200 těchto letadel v celkem 32 zemích světa.

Hybridní vzducholoď Airlander 10 poprvé v oblacích

2.9.2016

Největším létajícím strojem současnosti je vzducholoď Aerostat Airlander 10, která se v půlce srpna poprvé vznesla do výšky. Jde o hybridní vzducholoď, jejímž výrobcem je britský Hybrid Air Vehicles (HAV). Vzducholoď vzlétla z letiště v anglickém Cardingtonu, ve vzduchu strávila asi půl hodiny.

Nejlepší „bizjety“? Ty od Boeingu a Airbusu!

24.8.2016

Nejprodávanějším soukromým tryskáčem, neboli „bizjetem“ je Embraer Phenom 300. V loňském roce se jich po celém světě prodalo 70. Jedná se o lehký proudový letoun s maximální vzletovou hmotností 8150 kg, který pojme až desítku cestujících Jeho dolet je 3650 kilometrů. S cenou asi čtvrt miliardy korun se však řadí do spodní hranice nabídky.

Subscribe to RSS - Letadla