LEXUS ODHALUJE NOVÝ KONCEPT SPORTOVNÍ JACHTY

Hana Benešová
23. Leden 2017
Průběžnou ověřovací studii odhalil Akio Toyoda, prezident automobilky Toyota, na ostrově Di Lido v zátoce Biscayne u Miami na Floridě. Lexus prostřednictvím konceptu výkonné prémiové jachty ukazuje své představy o vstupu do dalších oblastí životního stylu a trávení volného času.

Koncept jachty pro 6-8 hostů byl hotový v létě roku 2015. Divize Toyota Marine se rozhodla výrobu tohoto jediného kusu svěřit skupině Marquis-Carver Yacht Group společnosti Pulaski z amerického Wisconsinu.

Studie Lexus Sport Yacht je ztvárněna tak, aby horní paluba i vnější část trupu hladce navazovala na vnitřní konstrukci. Obě tyto části přitom tvoří jediný masivní ručně usazovaný kompozit nesoucí označení CFRP (plast vyztužený uhlíkovými vlákny), který představuje technologii využívanou při konstrukci závodních vozů a supersportů, vysoce výkonných letadel, závodních lyží a jízdních kol nebo špičkových závodních plachetnic.

Koncept je poháněn dvojicí benzínových motorů 5,0 litru V8, každý z motorů nabídne výkon přes 440 koní/328 kW. Jachta tak dosahuje rychlosti až 79 km/h. Kapitán ovládá a sleduje palubní systémy prostřednictvím barevného dotykového panelu u kormidla. Jeho sedadlo je elektricky nastavitelné.

Přední kabina cestujících láká luxusní kůží v kvalitě Lexus, včetně ozdobných dekorů ze dřeva a skla. Pohodlné prostředí pro pobyt v naprostém soukromí zaručuje výška ke stání, pohovka k usazení šesti osob se stolem a klimatizace.

Integrovaný audio-video zábavní systém, navržený italským studiem Videoworks, nabízí plnou konektivitu prostřednictvím 4G Wi-Fi a WAN. Ozvučení zajišťují reproduktory Revolution Acoustics, zabudované do stropního panelu, spolupracující s digitálním zesilovačem Mark Levinson® Reference.