Lexus se spojil se Salehe Bembury, aby podnítil kreativní rozhovory

14. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 14. 10. 2023

Lexus je japonská značka, která je symbolem elegance a kvality v oblasti automobilů. V březnu roku 2020 představila svůj nový koncept elektrického vozu, který symbolizuje její další kapitolu. Jmenuje se LF-Z Electrified a je to bateriový elektromobil, který obsahuje řadu technologických inovací, jako je Direct4 a steer-by-wire. Aby oslavila světovou premiéru tohoto vozu, Lexus se spojila s několika umělci a designéry, kteří navrhli virtuální interiéry pro tento nový model. Prvním z nich je Salehe Bembury, uznávaný návrhář obuvi, který pracoval pro značky jako New Balance nebo Anta.

Salehe Bembury se inspiroval přírodou a chtěl vytvořit interiér, který by kombinoval futuristický vzhled s organickými materiály a jasnými barvami. „Chtěl jsem, aby toto auto bylo jako bezproblémové spojení stroje a přírody,“ řekl Bembury. „Aby využívalo funkci stroje i výhody přírody pro palivo a péči o pasažéry na jejich cestě.“ Koncept používá barvy inspirované pískovcovou krajinou a dalšími přírodními tóny, které nahrazují tradičně futuristické materiály jako kov nebo plast. Místo toho používá přírodní materiály jako cedr, korek nebo žulu. Tyto materiály jsou doplněny textiliemi a vzory, které odkazují na Bemburyho pozadí v designu obuvi, jako je semišová látka použitá na opěradlech sedadel nebo otisk prstu, který je často vidět v jeho dílech, zde použitý pro personalizovaný ovládací panel.

Salehe Bembury tak vytvořil zajímavý virtuální koncept, který ladí s vizí Lexusu pro LF-Z Electrified. Ukázal možnosti přírodních materiálů pro zvýšení udržitelnosti a inovace v automobilovém designu. Podle Lexusu je tento koncept součástí série limitovaných produktů a zážitků, které budou prezentovány prostřednictvím poutavých akcí během roku. Každý jedinečný produkt bude doprovázen exkluzivním přístupem k jeho fyzickému protějšku, což zvýší zákaznický zážitek.

Galerie