Na letošním Blue Festu se představí tři špičkoví bluesoví bardi

22.9.2017

I v letošním roce se fanoušci dobré bluesové hudby mohou těšit na Blue Fest. Tento svátek bluesové hudby se začíná stávat pražskou tradicí. Agentuře Liver Music se daří tento festival pořádat již počtvrté. Letos se Blue Fest uskuteční 22. října v pražském Lucerna Music Baru.

V Nostressu najdete chutě, které jiná restaurace nenabízí

22.9.2017

Nostress café restaurant je na pražském Starém městě již od roku 2002. Nabízí jednoduchou, zato však kvalitní mezinárodní kuchyni. K přípravě zde používají pouze čerstvé suroviny, i od českých farmářů.

Očekávaný a unikátní galavečer Naše české ruce proběhne již začátkem října

21.9.2017

Naše české ruce 2017: to je název očekávaného galavečeru na Praze 5, jehož hlavním smyslem a úkolem je podpořit tradiční české firmy, propojit je a společně ukázat české produkty, služby a zviditelnit kvalitní ruční práci.

Rodinné vinařství Georg Mosbacher produkuje výtečné rieslingy

21.9.2017

Weingut Georg Mosbacher je rodinné vinařství, které má celkem 18 hektarů vinic. Sídlí v malebné vinařské obci Forst an der Weinstrasse. Pro celou Evropu velice významná enoložka Sabine Mosbacher a její manžel jsou již třetí generací, která se o toto renomované vinařství stará.

Nejdražší obrazy českých aukcí

19.9.2017

Umělecká díla jsou nejčastěji draženými předměty v aukčních síních po celém světě. I ve slavných aukčních síních jako jsou britská Christie´s, americká Sotheby´s nebo vídeňské Dorotheum čas od času nabízejí k prodeji i obrazy českých autorů, o které je i v zahraničí velký zájem.

V restauraci Vino Di Vino dokonale ovládají středomořskou kuchyni

18.9.2017

Restauraci VinoDiVino leží v samém srdci Prahy, ve Štupartské ulici č. 18. V kuchyni vévodí šéfkuchař Matteo L’Altrelli, který svoji kreativitu propojuje s dokonale zvládnutou tradicí středomořské kuchyně.

LEDNICKO / VALTICKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL KOMBINUJE GENIUS LOCI, ODKAZ LIECHTENSTEINŮ A klASICKou hudbu

15.9.2017

Na přelomu září a října se bude konat Lednicko / Valtický hudební festival, jehož uměleckým ředitelem je houslista Jiří Partyka. Jelikož je rodákem z Valtic, myšlenka uspořádání koncertů v tomto mystickém místě ho již dlouho fascinovala. Skutečností se stala již loňského roku, kdy se konal první ročník festivalu.

Whisky Life! Prague - festival (nejen) pro milovníky whisky

15.9.2017

Festival Whisky Life! Prague se bude konat ve dnech 3. – 4. listopadu 2017 v Novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze. Zakoupením vstupenky na festival získáte možnost ochutnat široký výběr whisky za minimální ceny. Nesmíte však váhat dlouho, počet vstupenek je limitován.

Latte art jako od profíka? S kávovarem Nespresso Creatista Plus to bude hračka

14.9.2017

Výběrová káva z plantáží z celého světa, jejíž příprava zabere pár okamžiku a chutná jako od těch nejlepších baristů světa – to je Nespresso. Nyní ale můžete svůj požitek z kávy povznést na ještě vyšší úroveň, a to díky novému kávovaru Creatista Plus, který jako první umožňuje vytvářet dechberoucí latte art i v pohodlí domova.

Marmeládová zahrada, česká značka vynikajících, ručně vyráběných marmelád

13.9.2017

Marmeládová zahrada byla založena v roce 2013 a není to zahrada jen tak ledajaká. Její zakladatelka, Olga Horáková, značku založila z lásky k čerstvému ovoci a kouzlům, díky nimž se do vašich rukou dostávají skleničky,jejichž obsah Vám nedá spát.

KANDELÁBR NA VYŠEHRADĚ: KDYŽ OD RESTAURACE CHCETE VÍC

13.9.2017

Pokud máte rádi klasickou českou kuchyni, budete v restaurantu Kandelábr spokojeni. Tuto restauraci, která přináší českou klasiku v moderním pojetí s vytříbeným stylem, najdete na pražském Vyšehradě.