LIMITOVANÁ EDICE PSACÍCH POTŘEB MONTBLANC OSLAVUJE RENESANČNÍHO GÉNIA LEONARDA DA VINCIHO

Redakce
25. Březen 2014
Čtenost článku je: 16632 [?]

Autor: Roman Majorský

Limitovaná edice psacích potřeb Montblanc oslavuje renesančního génia Leonarda da Vinciho

Nová limitovaná edice psacích potřeb Montblanc Leonardo vzdává hold největšímu umělci renesance Leonardu da Vincimu. Luxusní plnicí a kuličkové pero připomínají da Vinciho pokrokové myšlenky, jež nás ani po pěti staletích nepřestávají fascinovat.

Leonardo da Vinci (1452-1519), muž mnoha talentů, byl nejen významný malíř, sochař a architekt, ale také vědec a brilantní vynálezce s výrazným zájmem o létání. Detaily plnicího a kuličkového pera jsou inspirovány právě da Vinciho skicami, vynálezy a konstrukčními prvky létacích strojů. Tělo a víčko pera jsou precizně řemeslně zpracovány z eloxovaného hliníku, který se dnes používá v letectví. Tvar leštěného platinového kování reprodukuje studie klínového spoje, které da Vinci používal ke spojování dvou různých materiálů. Profilování těla pera odkazuje na dvourychlostní měnitelný převod, který popsal Da Vinci před více než 500 lety a který je dodnes používán v automobilovém průmyslu. Detail z červeného zlata na klipu pera znázorňuje ozubené kolo, jež italský mistr často používal ve svých návrzích. Hrot pera z rhodiovaného zlata zdobí rytina netopýra podle slavného Da Vinciho nákresu.

Hvězdička Montblanc z pryskyřice je výjimečně skryta ve víčku pera a její odraz je viditelný v zrcadle umístěném na dně víčka. Tento efekt připomíná zrcadlové psaní, jež Da Vinci používal ve svých osobních poznámkách. Limitovanou edici psacích potřeb Montblanc Leonardo tvoří 3 000 plnicích per a 3 000 kuličkových per. Každý kus je poctou Da Vinciho mimořádnému přínosu k vývoji našeho myšlení a jeho tvůrčí virtuositě.

 

Pera Montblanc z limitované edice Leonardo jsou v prodeji v butiku Montblanc. Ceny: plnicí pero 75 600 Kč, kuličkové pero 67 500 Kč.

                                                                                                                                                                        www.montblanc.com

 

Galerie