Limitovaná edice Selection Vintage: první vyzrálá káva od Nepressa

Hana Benešová
18. Leden 2017
Nespresso ve své nejnovější limitované edici SELECTION VINTAGE 2014 poprvé nabízí znalcům kávy možnost ochutnat vyzrálou kávu. SELECTION VINTAGE 2014 je Arabica, která byla sklizena ve vysoko položených kolumbijských horách před třemi lety a pečlivě ošetřena tak, aby se v ní rozvinula komplexní chuť, která je elegantně dřevitá, jemně ovocná a hladce sametová.

Tradice zrání kávy se poprvé objevuje v 18. století, kdy káva z Indonésie cestovala do Evropy lodí řadu měsíců. V podpalubí dřevěných lodí byla kávová zrnka vystavena vlhkému mořskému vzduchu a slané vodě, díky čemuž zvolna nabobtnávala. Potom je vysušilo slunce, které konečnou chuť kávy ještě pozměnilo. Jindy zase byla káva skladována v Indonésii, zatímco čekala na příští loď do Evropy. Během skladování často kolísala teplota i množství světla. Každá taková změna ovlivnila fyzickou strukturu kávových zrn a s ní i to, jak potom reagovala na pražení a jak rozvíjela svůj aromatický potenciál.

Káva SELECTION VINTAGE 2014 je ale jiná: její zrání probíhalo zcela novou metodou vytvořenou odborníky Nespresso, kteří chtěli využít výhod tohoto procesu, ale v přísně kontrolovaných podmínkách. To znamenalo nutnost regulovat čas, přítomnost kyslíku, vlhkost vzduchu, přítomnost světla a atmosférický tlak. Pro pytle s kávou byl vyvinut také systém pravidelného otáčení, aby celý proces probíhal ideálním způsobem.

Na oslavu vzniku této výjimečné kávy SELECTION VINTAGE 2014 je do prodeje uvedena také sada dvou sklenic Reveal Espresso Intense ve speciálních dárkových baleních za 850 Kč. Na výrobě těchto úchvatných křišťálových sklenic spolupracovali chuťoví odborníci Nespresso s mistry skláři ze společnosti Riedel.

Nespresso SELECTION VINTAGE 2014 je k dostání od 16. ledna. Po omezenou dobu (zhruba 10 týdnů či do vyprodání zásob) ji můžete zakoupit v buticích Nespresso, prostřednictvím Nespresso Clubu a online na adrese www.nespresso.com.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor