Louis Vuitton píše svým LE JOUR SE LÈVE novou kapitolu parfémové historie

Redakce
08. Únor 2018
V roce 2016 značka Louis Vuitton vstoupila na nové pole kreativity – parfémy. Z tohoto počinu vzniklo sedm unikátních vůní. Tyto voňavé kompozice jsou, stejně jako mnoho dalších produktů značky, pozvánkou na cestu. Sedm koncentrovaných parfémů vytvořil ve svém studiu Les Fontaines Parfumées v Grasse parfumér Jacques Cavallier Belletrud, dvorní „skladatel“ vůní Louis Vuitton. Kolekce vytříbených parfémů se nyní rozšiřuje o novou originální vůni: Le Jour Se Lève (Svítání).

Nejdříve vykoukne nad horizontem. Šplhá se po vrcholcích hor, prozařuje koruny stromů, rozbíhá se po hladině oceánu nebo písečné poušti a oživuje vše, čeho se dotkne. Tyto svěží, syrové, první ranní paprsky jsou pokaždé kouzelné. První sluneční paprsky doslova propichují tmu a slibují vždy něco nového. A přesně tento moment počátku něčeho nového, nové cesty, chtěl parfumér Jacques Cavallier Belletrud zachytit ve své nové kreaci.

K zachycení přerodu stínu v světlo si Jacques Cavallier Belletrud vybral jednu ze svých nejoblíbenějších složek: mandarinku. „Mandarinka je úžasný citrus, protože z dužiny přímo prýští optimismus, kůra je svěže nahořklá a květ mandarinkovníku má velmi květinovou vůni,“ vysvětluje mistr parfumér.

Aby se svěžest mandarinky měla o co opřít, Jacques Cavallier Belletrud zvolil sambacký jasmín z Číny. Celou kompozici objímá takřka impresionistické ztvárnění vodních květin – jako lehká mlha, která se usazuje na květu jasmínu. Jemný deštík rozvoní okvětní plátky magnolie, po meruňkách vonící vonokvětka a jemně ovocný akord černého rybízu. Sluneční paprsky probouzejí k životu komplexní, ale jemný pižmový akord.

Nová parfémová kompozice se nabízí ve stejném ikonickém flakonu jako původní kolekce parfémů Louis Vuitton. V duchu celé kolekce dostala tato vůně do vínku i „svoji“ barvu. Tyto flakony vám budou sloužit dlouho. Dají se totiž snadno plnit; stačí je přinést do obchodu Louis Vuitton, kde se nachází „parfémová fontána“ a za pár vteřin je váš flakon opět plný. Jacques Cavallier Belletrud chtěl tímto způsobem složit poctu Les Fontaines Parfumées, kde se tak flakony u zdroje plnily již před sto lety. Le Jour Se Lève (včetně cestovní sady) bude v prodeji od 15. března ve vybraných obchodech sítě Louis Vuitton stores a na louisvuitton.com.

Firemní články