LOUIS VUITTON - PSANÍ JE CESTA...

Redakce
03. Březen 2015
Čtenost článku je: 15049 [?]
Od listopadu minulého roku najdete za historickou fasádou domu v Pařížské ulici 3 nové sídlo značky Louis Vuitton. Spíš než butik je to obchodní dům, ve kterém čas běží pomaleji a zákazníkovi zde věnují opravdovou pozornost. Je to místo, kde vás dámy a pánové ve slušivých firemních uniformách provedou všemi třemi patry unikátně zrekonstruovaného prostoru a nákup vám zpříjemní voňavý šálek kávy nebo čaje v některé z odpočinkových zón ve stylu luxusních dámských či pánských budoárů. A právě díky velkorysému prostoru LV přináší po sedmnácti letech svého působení na českém trhu kromě kabelek, bot a doplňků, také kolekci oblečení, psacích potřeb, knih a expozici historických zavazadel.

Možná proto, že vůni inkoustu, dopisního papíru a psaní plnicím perem mám přímo zakódováno v genech, jsem se nejdéle zdržela v přízemí. Můj dědeček písmomalíř by byl nejspíš stejně nadšený jako já. Jeho dokonalé kaligrafické tahy mám ve vzpomínkách spojeny se zeleným inkoustem. A tady má zelená dokonce výmluvný název – optimistická zeleň. Všech dvanáct barev inkoustu je pojmenováno v poetickém duchu a to podle barev rostlin v zahradě domu rodiny Vuitton v Asnieres. Nejoblíbenějším zůstává, ale přece jen klasický černý inkoust příznačně nazvaný magnetická černá, v závěsu za ním co se oblíbenosti týče, je červená a třetí místo patří právě zelenému inkoustu. Dámy možná ocení i neobvyklé barvy jako je růžová, nebo rozpustilá fialová. Navíc si pro svůj oblíbený inkoust můžete pořídit ručně broušený křišťálový kalamář s víčkem ve zlaté, nebo platinové barvě.

Pečetní vosk je k dostání ve čtyřech barvách včetně zlaté, tak pokud chcete své firemní nebo soukromé korespondenci dodat váhu a pak už zbývá jej doplnit křišťálovou pečetí, v jejímž broušeném těle se nádherně odráží světlo. Nespočet originálních dámských i pánských plnicích, nebo kuličkových per, křišťálové kalamáře a grafitové tužky potažené kůží musí zaručeně inspirovat i ty, kteří používají elektronický diář, komunikují pouze mailem a jako blahopřání k narozeninám rozesílají sms.

Virtuální svět, který jsme si v posledních letech stvořili, sice zrychlil komunikaci, ale zastřel charakter pisatele a omezil se jen na slova, za která se můžeme pohodlně schovat. Možná už ani neznáte rukopis svých přátel, nepamatujete si na ten pocit, kdy držíte v ruce dopis od milované osoby a nosíte jej u sebe pro štěstí. Písmo o nás mluví stejně jako tón hlasu. Volba inkoustu, dopisní papír, naše vůně. To všechno dělá z kusu papíru něco výjimečného a osobního. A pokud šperk vnímáme jako malou sochu, která zdobí krajinu našeho těla, tak dopis se pak může stát malým uměleckým dílem, které je určeno jen jednomu divákovi.

Když beru do rukou obálku s motivem zámečků typického cestovního zavazadla, myslím na všechny dopisy, co obletěly svět a vybavené exotickými známkami se octly v rukou adresáta. Je podmanivé si po letech v dopisech číst jako v náhodně vzniklém deníku, vnímat strukturu papíru, číst emoce nejen ze slov, ale i z rukopisu samotného. Zmiňovaná kolekce Connaisseur s typickou zlatou pečetí, jež svým tvarem odkazuje na legendární zavazadlo je k dostání hned ve třech barevných variantách. Bílá pro fofmální korespondenci, smetanová pro osobní dopisy a modrá pro intimnější psaní. Louis Vuitton dál rozvíjí ideu umění korespondence napříč hned několika kolekcemi papírového zboží. Ať už jde o dopisní papír, pohlednice, nebo obálky. Každý kousek nese exkluzivní vodotiskový znak inspirovaný vzory z archivu značky. Dopisní papír, stejně jako hrot plnicího pera je možné nechat si inicializovat. A vybírat můžete nejen z mnoha druhů písma, ale i barev.

Tradice výroby psacích potřeb a jak jinak i zavazadel určených pro jejich bezpečnou přepravu má u LV již 120 letou historii. Věrnými společníky cestovatelů a spisovatelů jsou kromě psacích potřeb od nepaměti i zápisníky, které se v současnosti svým designem vrací zpět ke kořenům. Akvarelové skicáře v papírových deskách s vzorem LV monogram jsou ručně vázané do harmonikové struktury, která dokáže skici jednak ochránit a zároveň pak krásně předvést. LV již mnoho let vytváří kultovní zavazadla a doplňky pro cestující spisovatele. Nejlepším příkladem je kufr pro Ernesta Hemingwaye, do kterého si spisovatel ukládal staré zápisníky a deníky z doby svého mládí stráveného v Saint-Germain-des- Prés. Mezi další milovníky kvalitních psacích potřeb a kufříků pro jejich přepravu patřil i belgický spisovatel a tvůrce komisaře Maigreta Georges Simenon, nebo francouzská spisovatelka a dramatička Francoise Sagan.

Pokud rádi kreslíte a skicujete, nebo máte v rodině umělce či architekta, tak v kolekci Writing Universe najdete to pravé v podobě sady barevných tužek pro uměleckou kresbu, které jsou opouzdřeny v kůži. Tužky představují devět mýtických múz. Každá tužka je symbolem jedné múzy. Například Euterpé, ochránkyně hudby je přítomna v symbolu zlaté hudební osnovy vyražené do zelené kůže.

V jemném kozinkovém obalu, lakované úpravě, nebo s detaily provedenými speciální rycí technikou odrážející světlo najdeme nejen plnicí pera, ale i kuličková pera a mechanické mikrotužky. Barevné varianty, netradiční struktury a ušlechtilé materiály to všechno v kombinaci s technickou dokonalostí inspiruje k návratu ke skutečnému psaní. Když se naše prsty dotýkají klávesnice, není to totéž jako tiché a elegantní klouzání jemného hrotu plnicího pera po papíru. A pokud jste snad měli někdy strach z inkoustových skvrn, můžete na něj zapomenout. Plnicí pera využívají patent značky Louis Vuitton díky němuž si ruční psaní užijete bez nehody i v letadle.

Svět psaní má mnoho odstínů a barev a luxusní psací potřeby nám mohou přinést inspiraci a vrátit chuť psát ručně do svého diáře, možná nás přivedou k tomu napsat opravdový dopis, poděkování za večer, blahopřání. Skutečnou inspirací, ale stále zůstávají naši blízcí, přátelé a zážitky, které toužíme zaznamenat a o které se chceme podělit. Autor: Kateřina Černá

Louis Vuitton

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Firemní články

Louis Vuitton představuje kolekci Vendôme Flex, která nabízí tři ikonické styly
Výjimečné zastavení Vivienne u značky Louis Vuitton
Louis Vuitton představuje Les Extraits Collection
Pánská kolekce Louis Vuitton od Virgila Abloha pro sezónu podzim 2021
LV Trainer od Virgila Abloha pro sezónu jaro/léto 2021
NOVÉ SLUNEČNÍ BRÝLE LOUIS VUITTON PRO SEZÓNU 2021
Les Parfums Louis Vuitton píšou novou kapitolu své parfumérské ságy
Louis Vuitton představuje pánskou kolekci Pre-Fall 2021 od Virgila Abloha
LOUIS VUITTON limitovaná kolekce pro léto 2021 vás okouzlí
Louis Vuitton přichází s novými úžasnými vůněmi
LOUIS VUITTON PŘEDSTAVUJE PÁNSKOU KOLEKCI JARO/LÉTO 2021 TOKYO
Foundation Louis Vuitton uvádí výstavu THE MOROZOV COLLECTION
Louis Vuitton Horizon spojují moderní technologii a ikonický design
LOUIS VUITTON CRUISE 2021, KOLEKCE GAME ON
Kolekce Louis Vuitton LV2 od Virgila Abloha pro sezonu podzim/zima 2020
Parfémy Louis Vuitton evokující sílu a světlo
Novým ředitelem kolekcí dámského koženého zboží Louis Vuitton byl jmenován Johnny Coca
Louis Vuitton: luxusní kabelka Twist, se kterou uděláte dojem na kohokoliv
Louis Vuitton: Pánská letní capsule kolekce
Louis Vuitton odhaluje svoji novou kampaň Travel 2019
Speedy Bandouliare (fotografie Stef Mitchell)Louis Vuitton léto 2019
Louis Vuitton a jeho dámská kolekce jaro/léto 2019
Louis Vuitton Catwalk – kniha kompletní módní kolekce
Louis Vuitton představuje pánskou kolekci Podzim/Zima 2018
Louis Vuitton bere nadcházející Mistrovství světa vážněJste připraveni na fotbalové mistrovství? Louis Vuitton ano!
Louis Vuitton píše svým LE JOUR SE LÈVE novou kapitolu parfémové historie
Louis Vuitton: DÁMSKÁ KOLEKCE PRO SEZONU JARO-LÉTO 2018
Louis Vuitton představuje nový kousek Tambour Slim Metallic Flower
Nadace LINCOLN CENTER CORPORATE FUND pořádala GalaVEČER NA POČEST ZNAČKY LOUIS VUITTON
Louis Vuitton: Cruise 2018 a jeho inspirace Japonskem
Maison Louis Vuitton Vendôme: Louis Vuitton se vrací domů
Louis Vuitton představí kolekci kabelek a doplňků navržených s umělcem JEFFEM KOONSEM
Louis Vuitton: kolekce America’s Cup 2017
DÁMSKÁ KOLEKCE Louis Vuitton JARO/LÉTO 2017 spojuje atmosféru Paříže
Michelle Williams propůjčila svoji tvář kolekci šperků Blossom BB Louis Vuitton
TAMBOUR SLIM MONOGRAM SAVANE Louis Vuitton jsou jako stvořené pro odvážného cestovatele
LOUIS VUITTON: nová kolekce náramků Idylle Twist s ikonickými knítky
PARFÉMY LOUIS VUITTON: Cesta, která začíná na holé kůži
LOUIS VUITTON, od klasické kabely Steamer k dnešní City – odysea, která trvá již 115 let
Dobrodružná výprava časem v kolekci LOUIS VUITTON podzim/zima 2016
Nová řada zavazadel na kolečkách od Louis Vuitton
LOUIS VUITTON PŘEDSTAVUJE NOVOU ŘADU BALENÍ, KTERÉ ZŮSTÁVÁ VĚRNÉ TRADICI ZNAČKY COBY MISTRA V BALENÍ NA CESTY
LOUIS VUITTON PŘEDSTAVUJE SVOJI NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ, JEJÍŽ HVĚZDOU JE LÉA SEYDOUX
VYDEJTE SE DO AFRIKY A PAŘÍŽE S NOVOU EDICÍ LOUIS VUITTON TRAVEL BOOK
JADEN SMITH V SUKNÍCH OD LOUIS VUITTON
DÁRKY PRO STYLOVÉ MUŽE V REŽII LV
PŘEKRÁSNÁ MĚSÍČNÍ ZNAMENÍ OD LOUIS VUITTON PRO KAŽDOU ŽENU
Louis Vuitton, Paris Fashion WeekPÁNSKÁ KOLEKCE JARO/LÉTO 2016 WORLD CLIQUE OD LOUIS VUITTON
LOUIS VUITTON PŘEDSTAVUJE UNIKÁTNÍ CESTOVATELSKÉ HODINKY ESCALE WORLDTIME
NOVÁ KOLEKCE OD NICOLASE GHESQUIÉRA PRO LOUIS VUITTON
SLUNEČNÍ BRÝLE CITY SHADES – PŘINÁŠÍ LOUIS VUITTON
LOUIS VUITTON MOVERS - KOŽENÁ ŘADA V LINE
LOUIS VUITTON - PSANÍ JE CESTA...
DESTINACE CESTOVNÍCH PRŮVODCŮ LOUIS VUITTON CITY GUIDES SE ROZŠÍŘÍ O ŠEST NOVÝCH MÍSTDESTINACE CESTOVNÍCH PRŮVODCŮ LOUIS VUITTON CITY GUIDES SE ROZŠÍŘÍ O ŠEST NOVÝCH MÍST
Official Press ReleaseLOUIS VUITTON - SERIES 2
Official Press ReleaseLOUIS VUITTON CRUISE 2015
Official Press ReleaseLOUIS VUITTON OTEVŘEL V PRAZE NOVÝ OBCHOD
Official Press ReleaseSPECIÁLNÍ LIMITOVANÁ EDICE - ŠÁTEK LOUIS VUITTON MONOGRAM PRO PRAHU
LOUIS VUITTON EMPRISE
PRO SVOU PRVNÍ KOLEKCI PRO LOUIS VUITTON SE NICOLAS GHESQUIRE INSPIRUJE STYLEM ART DECO
MICHELLE WILLIAMS PRO LOUIS VUITTON – NOVÁ KAMPAŇ VE FOTOGRAFIÍCH PETERA LINDBERGHA
LOUIS VUITTON PARNASSÉA: VZÁCNÝ DOTEK PAŘÍŽE
Official Press ReleaseLOUIS VUITTON: KNIHA THE BIRTH OF MODERN LUXURY
LOUIS VUITTON: NOVÁ KOLEKCE JARO/LÉTO 2013
KOLEKCE LOCKIT OD LOUIS VUITTON: ZAMKNĚTE SVOU LÁSKU
LOUIS VUITTON KOLEKCE CRUISE 2013

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

Louis Vuitton

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže