Luciano Kruk a Jekaterina Künzelová představují novinku v oblasti bydlení. Vile vévodí beton a bazén na střeše

Redakce
11. Duben 2018

Nedaleko města Piramar v Argentnině, v oblasti Costa Esmeralda uprostřed lesů vyrostla železobetonová vila, jejímiž architekty jsou Luciano Kruk a jeho přítelkyně Jekaterina Künzelová. Tolik se jim líbil pás piniového lesa, že se rozhodli umístit tento klenot právě sem. A proč ne, vždyť dům žije v symbióze se svým okolím. Můžete posoudit, že se skutečně jedná o pravý klenot.

Luciano a Jekaterina nejsou ve stavebnictví žádnými nováčky. Není to tak dlouho, kdy v této oblasti realizovali jiný projekt z pohledového betonu, a tak se rozhodli v této práci pokračovat a postavit si takový dům i pro sebe, jen tak k rekreaci, krátkodobým pobytům pro přátelé a rodinu nebo i k pronájmu. Nejprve chtěli najít pozemek na krásném, klidném místě. Piniový les a výhled na Atlantický oceán k tomu přímo vybízely, a tak samotná stavba na sebe nenechala dlouho čekat.

Architekti zvolili otevřený koncept a pohledový beton z toho důvodu, aby každý, kdo bude tento dům využívat, cítil sounáležitost s okolní přírodou a mohl dostatečně vychutnat atmosféru genia loci, který dům obklopuje. Navíc beton jako stavební materiál výborně odolává pro tuto oblast typickým drsným podmínkám, jako je vítr, mořská sůl a slunce. Vnitřní vybavení domu je taktéž zhotoveno převážně z betonu s kombinací dřeva. Aby vile opravdu nic nechybělo, disponuje bazénem na střeše, ke kterému vede ústřední schodiště. Samozřejmostí je dřevěná paluba a sprcha.