LUSH - TUHÁ MÝDLA JSOU PROSTĚ SEXY

Redakce LUXUS.cz
09. Březen 2015
Ptáte se, proč užívat tuhá mýdla? Je to jednoduché, protože jsou prostě sexy!

Tuhá mýdla to v posledních letech neměly jednoduché, z trhu je začaly vytlačovat sprchové gely. V té době se nad touto skutečností zamýšlel hlavní “Lushák” Mark. Inspiroval se přitom francouzským filmem z roku 1968 Manon 70, a to hlavně scénou, v níž se Catherine Deneuveu a Jean Clude Braily spolu koupou ve vaně a navzájem se mydlí. Mark přemýšlel o tom, jaké je naše vnímání mýdla v průběhu let, co se změnilo, a proč se nám zdá v poslední době méně sexy, než tomu bylo kdysi. LUSH však i po letech nevěří v to, že by tuhé mýdlo nebylo sexy. Mýdlo je přece všestranné, účinné a jednoduché, nač jej ještě více zbytečně balit do drahých a neekologických obalů?!

Mýdlo je prostě zatraceně sexy, tak jak je!

Tuhá mýdla versus tekutá Přinášíme trochu holých fakt. 100 gramů tuhého LUSH mýdla vystačí na 298 umytí, spočítejte si to. Oproti 250 ml tekutého gelu na ruce vystačí na 154 umytí. A co víc, užitím tuhého mýdla ušetříte 2 plastové láhve, které byste pak následně vyhodili.

Věděli jste, že… Tekutá mýdla na ruce ve skutečnosti vůbec neobsahují mýdlo, ale fungují na bázi tenzidů. Ty mají kyselé prostředí, čímž ničí přirozenou ochrannou mikroflóru pokožky. Tuhá mýdla naopak vznikají kombinací přírodního oleje a zásaditého roztoku = neutrálního prostředí. V tomto prostředí bakterie nerady žijí a nemnoží se. Jednou z hlavních příčin zmenšující se plochy deštných lesů na Zemi jsou rozrůstající se palmové plantáže. Deštné lesy jsou uzurpovány za účelem získání půdy pro palmy. Kde však rostou palmy, neroste pak nic jiného. Za 15 let zmizí z Indonésie a Malaisie (největších pěstitelů palem) 98% plochy deštných pralesů. Za jeden rok se tak v jihovýchodní Asii jen důsledkem ničení deštných pralesů uvolní do ovzduší asi 2 miliardy tu CO2. A to není vše! Např. na Sumatře a Borneu se počty orangutanů za rok sníží o 1000. Orangutani se tak staly velmi ohroženým druhem, který může do 10 let úplně vyhynout.

Pomozte zastavit tyto dopady! Užívejte mýdla na bázi slunečnicového a řepkového oleje! Lush po celém světe každý rok použije na 586 tun mýdlové báze, čímž ušetří asi 230 akrů z původního deštného pralesa.

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor