NEWS & ARTICLES

Luxusní jachta Mercedes-Benz Style zažívá světovou premiéru

ARTICLE BY

Se svou jachtou „Arrow460-Granturismo“, která zahajuje svou panenskou cestu na Azurovém pobřeží, zakládá Mercedes-Benz zcela novou koncepci lodě. První exemplář nového modelu motorové jachty „Arrow460–Granturismo” je pojmenován „Mercedes“ a věren tradici svého jména představuje zcela nový lodní koncept.

Tato 14 metrů dlouhá jachta s výkonem 706 kW (960 k) propojuje slavné sportovní vozy značky Mercedes-Benz s unikátními inovacemi v lodním průmyslu. Jachta má klasické automobilové proporce a v jedinečné podobě spojuje výhody otevřené lodi s uzavřeným trupem cestovní lodi. Vyvinuta byla ve spolupráci se Silver Arrows Marine. Je ideální jak pro denní přesuny, tak pro přenocování na palubě.

Luxusní motorová jachta „Arrow460–Granturismo“ může pojmout až deset cestujících. Velká boční okna jsou posuvná a čelní okno může být zdvihnuto. Je standardně vybavena vším, co si majitel může přát. Dřevo slouží pro obložení celého interiéru, nejenom jako materiál pro konvenční podlahovou krytinu.

“Při vývoji nové motorové jachty jsme přesunuli naše znalosti do námořního průmyslu a vytvořili něco doposud neviděného. Jachta ‘Silver Arrow of the Seas’ je nositelem luxusu v moderním pojetí, avantgardního stylu a pohodlné elegance. Jachta ztělesňuje filozofii progresívního dynamického designu čiré smyslnosti Mercedes-Benz na vodě,” říká Gorden Wagener, Ředitel Designu společnosti Daimler AG.

Vzájemná interakce konkávních a konvexních tvarů podél celých boků vytváří trup působící dojmem dynamiky a důvěry zároveň. Celková kompozice je ještě zdůrazněna elegantním stylem funkčních detailů. Mercedes-Benz Style vytváří luxus v moderním pojetí, kterým je značka slavná daleko za hranicemi světa automobilů.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

MERCEDES-BENZ
271077111
kontakt@daimler.com
Daimlerova 2296/2, Praha

Firemní články

Official Press Release

Dokonalý TVAR JE DOKONČEN: Mercedes-Benz COUPÉ TŘÍDY C

1.6.2011

S Coupé třídy C vstoupil Mercedes-Benz v době oslav 125 let podnikové historie do nového tržního segmentu a poprvé nabízí kompaktní klasické kupé. Tento mladistvě-sportovní dvoudveřový vůz oslavil svojí světovou premiéru počátkem března na Autosalonu v Ženevě a k prvním zákazíníkům se dostává v sobotu 4.

Official Press Release

NOVÝ MERCEDES-BENZ TŘÍDY B: KOMPAKTNÍ SPORTS TOURER

27.9.2011

Nový Mercedes-Benz třídy B je výrazně agilnější a hospodárnější než dosud, zároveň však pohodlný a prostorný jako obvykle. Kompaktní Sports Tourer signalizuje svůj dynamický charakter již vizuálně nižší výškou karoserie a vzpřímenější polohou sedadla.

Official Press Release

MAYBACH LANDAULET A VIANO VISION PEARL V MERCEDES - BENZ CHODOV, 26. DUBEN - 13. KVĚTEN 2012

1.5.2012

Mercedes-Benz vystavuje následujících dnech dva zajímavé exponáty. V termínu 1. - 13. 5. bude vystaven luxusní vůz Maybach Landaulet a od 26. 4. - 10. 5. vůz Viano Vision Pearl, které se stalo předlohou pro sériovou limitovanou edici Viano Pearl, která byla představena na letošním ženevském autosalonu.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ GLK 2012 - DYNAMICKÝ TYP S NEZAMĚNITELNÝM CHARAKTEREM V NOVÉM VYDÁNÍ

19.7.2012

Nová generace modelové řady GLK podtrhuje své postavení v segmentu kompaktních SUV novým designem, vyšší úrovní výbavy, pokrokovými asistenčními systémy a hospodárnými, ale zároveň i výkonnými motory. Nově navržený exteriér propůjčuje modelu s charakteristickými tvary ještě více dynamiky.

Official Press Release

KALENDÁŘ MERCEDES-BENZ 2015 OČIMA ZNÁMÝCH ČESKÝCH FOTOGRAFŮ

25.11.2014

Dvanáct známých českých fotografů, jež v minulosti získali prestižní ocenění v soutěži Czech Press Photo, zachytilo vozy Mercedes-Benz pro firemní exkluzivní kalendář na rok 2015, který byl vydán k 20. výročí této značky v České republice. 

Official Press Release

TIPY NA DÁRKY Z NOVÉ KOLEKCE MERCEDES-BENZ

18.11.2014

Mercedes-Benz není pouze synonymum pro krásná a kvalitní auta, ale i značkou stylových doplňků, které se pyšní nezaměnitelným logem trojcípé hvězdy. A právě z těchto výrobků jsme pro vás vybrali to nejlepší, ideální nejen k letošním Vánocům.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014

23.9.2014

Všemi očkávaná módní událost začala zahajovacím coctailem Tom Ford by Pařížská 18 v hotelu Four Seasons, kde se to návrháři a lidmi z módního průmyslu jen hemžilo. Mohli jsme obdivovat unikátní instalaci by Tom Ford, včetně krásných kabelek.

Official Press Release

NOVÝ MERCEDES-BENZ A 45 AMG: NEJVÝKONNĚJŠÍ SÉRIOVĚ VYRÁBĚNÝ ČTYŘVÁLEC NA SVĚTĚ

6.3.2013

Model A 45 AMG znamená pro Mercedes-AMG vstup do nové éry. Sportovní značka automobilky Mercedes-Benz nabízí poprvé ve své více než 45leté historii fascinující vysokovýkonný vůz v kompaktní třídě. A 45 AMG ztělesňuje strategii budoucího vývoje „AMG Performance 50“ až do roku 2017, kdy Mercedes-AMG GmbH oslaví své 50. výročí.

Official Press Release

PRAGUE FASHION WEEKEND POD HLAVIČKOU MERCEDES-BENZ

14.3.2013

Největší módní událost podzimu, Prague Fashion Weekend, se zařadila do světové sítě módních týdnů pod hlavičkou Mercedes-Benz. Na slavnostním večeru byla podepsána tříletá exkluzivní smlouva mezi PFW a značkou Mercedes-Benz.

Official Press Release

NEJDRSNĚJŠÍ MERCEDES: G63 AMG 6x6

6.4.2013

Hummer proti němu vypadá jako vozítko na víkendové nákupy. Tento Mercedes-Benz třídy G původně vznikl pro potřeby australské armády. Civilní verze se bude vyrábět v počtu asi dvaceti až třiceti kusů ročně. G63 AMG 6x6 má osmiválec 5,5 litru a výkon 544 koní. Váží 3 tuny, ale na stovku zrychlí za méně než 6 sekund.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ CONCEPT GLA

6.5.2013

Mercedes-Benz vystavil na autosalonu Auto Shanghai studii kompaktního SUV prémiové třídy s názvem Concept GLA, která kombinuje dynamický design s vysokou funkčností pro volný čas.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ KLUB ČR OSLAVIL 50. VÝROČÍ, GRATULUJEME!

27.5.2013

Mercedes-Benz klub, který byl založen roku 1963 v České republice, je nejstarším oficiálním klubem této značky na evropské pevnině. Velké oslavy k padesátiletému jubileu se konaly v Praze od 23. do 25. května 2013. Zájem o účast na setkání starých i nových mercedesů byl mimořádný.

Official Press Release

JIMMY CHOO NA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013

11.6.2013

Prague Fashion Weekend se zařadil do světové sítě módních týdnů Mercedes-Benz. Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend tak výrazně posílil svou pozici a oznamuje první návrhářskou hvězdu, která přijala jeho pozvání. Do ČR přiváží renomovaného módního návrháře Jimmy Choo.

Official Press Release

TOPMODELKA VIERA SCHOTTERTOVÁ JE TVÁŘÍ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013

19.6.2013

Po úspěšné loňské kampani se Simonou Krainovou přebírá pomyslnou štafetu slovenská topmodelka Viera Schottertová. Viera Schottertová je jedna z našich neúspěšnějších modelek, již ve svých 15 letech vyhrála prestižní soutěž pro modelky, která jí otevřela dveře do celosvětového modelingu.

Official Press Release

KADEŘNICE JANA BURDOVÁ HAIRSTYLISTKOU VIZUÁLU MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013

26.6.2013

Několikanásobná Kadeřnice roku a Art Designérka Redken Jana Burdová se tento rok stala oficiální hairstylistkou vizuálu podzimního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu.

Official Press Release

CAR MOTORS MB: PRODEJNÍ A SERVISNÍ CENTRUM PRO VOZY MERCEDES-BENZ A AMG NA PRAŽSKÉM ŽIŽKOVĚ

30.6.2013

Showroom vozů MERCEDES-BENZ a AMG, specializovaná autolakovna v síti REPANET a prohlížecí centrum pojišťovny ALLIANZ sídlí na adrese Koněvova 143, Praha 3.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND EXPANDUJE: V ROCE 2015 SE USKUTEČNÍ DVAKRÁT

19.1.2015

Již 3 roky je Prague Fashion Weekend součástí rodiny světových festivalů módy, v němž vystupuje pod hlavičkou Mercedes-Benz. Stojí tak bok po boku těch nejvýznamnějších týdnů módy včetně toho londýnského, pařížského, milánského a mnoha dalších.

Official Press Release

NA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013 JE PŘIHLÁŠENO 54 ČESKÝCH DESIGNÉRŮ

4.7.2013

V současné době je přihlášeno na 54 českých designérů a celá řada zajímavých značek. Na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu uvidíte například Jakuba Polanku, Kateřinu Geislerovou, Hanu Stocklassovou (boheme), Petru Balvínovou, Hanu Havelkovou, Chatty, Pavla Brejchu, Vladimíra Staňka a další.

Official Press Release

NOVÝ MERCEDES-BENZ TŘÍDY S: NEJLEPŠÍ AUTO SVĚTA, V PRODEJI OD 20.7. 2013

19.7.2013

Dychtivě očekávaný Mercedes-Benz třídy S bude uveden na trh v sobotu 20.7. 2013. Nová vlajková loď legendární značky klade důraz zejména na inteligentní jízdu, účinnou techniku a komfort. Třída S představuje špičku automobilové techniky nejen v rámci Mercedes-Benz, ale i celého automobilového průmyslu.

Official Press Release

NOVÝ MERCEDES-BENZ S 63 AMG: NEJVÝKONNĚJŠÍ LUXUSNÍ SEDAN SOUČASNOSTI

6.8.2013

Mercedes-AMG přichází krátce po představení nové třídy S s neméně zajímavou novinkou - modelem S 63 AMG. Nejvýkonnější luxusní sedan stanovuje zcela nová měřítka v oblastech jízdní dynamiky, lehké konstrukce a hospodárnosti.

Official Press Release

PROGRAM MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKENDU, 18. - 22. ZÁŘÍ 2013

4.9.2013

(klikněte pro zvětšení)

PDF verze programu zde

Official Press Release

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013: NÁVRAT K TRADICI A ŘEMESLU, 18. - 22. ZÁŘÍ

16.9.2013

45 módních přehlídek, 54 designérů, značek a uměleckých škol, 2 soutěže pro mladé tvůrce.

Official Press Release

NOVINKY ZNAČKY MERCEDES NA AUTOSALONU IAA: MERCEDES-BENZ GLA A S 500 PLUG-IN HYBRID

17.9.2013

Mercedes-Benz GLA přináší novou, přesvědčivou interpretaci kompaktního SUV. Jeho progresivní design, suverénní vlastnosti pro každodenní provoz a schopnost jízdy i mimo zpevněné cesty propojuje dosud oddělené automobilové světy.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013 PŘEDSTAVIL PROGRAM

18.9.2013

Tisková konference Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 v prostorách STUDIA MBPFW 2013 ve Štencově domě na Praze 1 se konala za velké účasti a zájmu médií.

Official Press Release

THE MERCEDES CHALLENGE 4-6 HCP CUP, 31. SRPNA 2013

20.9.2013

Dva týmy se sešly, aby si proti sobě v GILL POLO klubu zahrály Mercedes Challenge Cup. Bylo to poprvé, kdy Mercedes vstoupil do českého póla.
 

Official Press Release

MERCEDES-BENZ TŘÍDY S INTELLIGENT DRIVE: AUTONOMNÍ JÍZDA V PLNÉM PROVOZU

26.9.2013

Mercedes-Benz ukázal jako první výrobce automobilů na světě, že autonomní jízda je možná i v mimoměstském a městském provozu. Stalo se tak na historické trase s výzkumným vozidlem S 500 INTELLIGENT DRIVE.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013: MÓDNÍ UDÁLOST ROKU

27.9.2013

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend skončil slavnostním předáním cen mladým studentům za účasti hostů z Malajsie. MBPFW se konal ve dnech 18. – 22.9. 2013 ve fashion stanu v Pařížské ulici, STUDIU v Salvátorské 8 a dalších místech historického centra Prahy.

Official Press Release

CONCEPT S-CLASS COUPÉ: NOVÝ VRCHOLNÝ MODEL ZNAČKY MERCEDES-BENZ

4.10.2013

Na vrcholu modelového programu Mercedes-Benz stojí tradičně velké kupé. Značka dává studií Concept S Class Coupé, vystavenou na autosalonu IAA ve Frankfurtu, konkrétní výhled na novou generaci této modelové řady, která dokonale ztělesňuje designérskou filozofii smyslné jasnosti.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ VISION GOLF CART: GOLFOVÝ VOZÍK OD ZNAČKY S TROJCÍPOU HVĚZDOU

19.10.2013

Vizionářská studie golfového vozíku Mercedes-Benz Vision Golf Cart kromě inovativních a perspektivních nápadů a přání hráčů golfu zahrnuje rovněž vlastnosti a technologie vozů Mercedes-Benz.

Official Press Release

MERCEDES-AMG: DVĚ SVĚTOVÉ PREMIÉRY

3.1.2014

Dva autosalony, dva nové vysokovýkonné vozy AMG. Mercedes-AMG představil modely S 65 AMG a SLS AMG GT FINAL EDITION současně na autosalonech v Los Angeles a Tokiu.

Official Press Release

NOVÝ MERCEDES-BENZ GLA: LUXUSNÍ KOMPAKTNÍ SUV S PROGRESIVNÍM DESIGNEM

3.2.2014

Nové GLA oslavilo svou světovou premiéru na zářijovém IAA ve Frankfurtu, nyní už je u prodejců. Suverénní vlastnosti pro každodenní provoz a schopnost jízdy i mimo zpevněné cesty propojilo dosud oddělené automobilové světy.

Official Press Release

ÚNOROVÉ MÓDNÍ ŠÍLENSTVÍ ANEB MERCEDES-BENZ FASHION WEEK

11.2.2014

Je to tady! Tolik očekávaná série přehlídek pod hlavičkou Mercedes-Benz je opět v plném proudu. S nástupem února, stejně jako v září, se chystají přehlídky těch nejtalentovanějších návrhářů součastnosti a to hned v několika světových metropolích.  Jako první odstartoval Fashion Week v New Yorku.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND ZAHÁJIL KOMUNIKACI A PŘEDSTAVIL PRVNÍ NOVINKY LETOŠNÍHO ROČNÍKU

11.2.2014

 Největší módní projekt v České republice, Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, oficiálně zahájil komunikaci letošního ročníku. Na koktejlu za účasti médií, módních návrhářů a partnerů projektu byly představeny první novinky pro rok 2014. Letošní ročník se bude konat od 3. do 7. září 2014 v lokalitě historického centra Prahy. 

Official Press Release

SPLYNUTÍ SLAVNÝCH "S": SAMSUNG A SWAROVSKI ROZZÁŘILY MERCEDES-BENZ FASHION WEEK

11.2.2014

Samsung ve spolupráci se značkou Swarovski vyšperkoval svou VIP lounge a představil exkluzivní obal pro GALAXY Note 3 ze speciální limitované edice. Ten si zájemci budou moci pořídit v USA. 

Official Press Release

NOVÝ MERCEDES TŘÍDY V: NEJVĚTŠÍ OSOBNÍ VŮZ NĚMECKÉ ZNAČKY POJME AŽ 8 OSOB

13.2.2014

Nejnovějším počinem stuttgartské automobilky je luxusní velkoprostorový vůz, který skrývá pod kapotou i uvnitř karoserie pěknou řádku nejrůznějších inovací.

Official Press Release

KONCEPT MERCEDES-BENZ BIOME

17.3.2014

Mercedez – Benz je jedním z největších současných inovátorů v automobilovém průmyslu. Díky nim tu máme auta pojízdná na naftu, přeplňované motory, ABS brzdy, elektronické systémy stability a další skvělé zlepšováky. Tím nejnovějším převratným zrealizovaným nápadem je 100% organické, biologicky odbouratelné auto.

Official Press Release

OBLÉKNI NOVÝ MERCEDES-BENZ GLA

19.3.2014

Společnost Mercedes-Benz spouští s uvedením nové třídy GLA na český trh soutěž pro všechny grafiky, módní návrháře, příznivce módy i grafického designu.

Official Press Release

MERCEDES-BENZ: JAKÁ JE NOVÁ TŘÍDA C

7.4.2014

Mercedes-Benz otevírá s kompletně nově vyvinutou generací další kapitolu v úspěšném příběhu třídy C. Je zde luxusní interiér s fascinující atmosférou, touchpadem a průhledovým displejem, dále nejlehčí karoserie ve svém segmentu, rozsáhlá bezpečnostní výbava, nový agilní podvozek a řada dalších vylepšení.

Official Press Release

MÓDA OVLÁDLA DOX – MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND TEASER PŘEDSTAVIL DENISU NOVOU A ERNESTA NARANJA

28.4.2014

Letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014 přichystal pro všechny milovníky módních přehlídek a designu ochutnávku v podobě módní exhibice talentované české módní návrhářky Denisy Nové a španělského hosta Ernesta Naranja.

Official Press Release

TVÁŘÍ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKENDU 2014 JE ÚSPĚŠNÁ ČESKÁ TOPMODELKA JANA KNAUEROVÁ

14.5.2014

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014 má již svou tvář, stala se jí úspěšná česká topmodelka Jana Knauerová. Tato modelka v současné době žije a pracuje za oceánem v New Yorku, ale za možnost být součástí významného módního projektu odehrávajícího se v Česku, je ráda. 

Official Press Release

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2014 OVLÁDNE PRAHU NABITÝM PROGRAMEM

20.8.2014

V září ožije Praha módou. Již první týden propukne módní šílenství plné těch nejrůznějších módních přehlídek, výstav, workshopů, koktejlů a dalších společenských akcí, které zahájí MERCEDES-BENZ FASHION WEEKEND.

Official Press Release

NEJLEPŠÍ A NEJLUXUSNĚJŠÍ AUTO MÁ LETOS MERCEDES-BENZ

13.4.2015

Vyšlo to najevo v New Yorku, kde došlo k vyhlášení ankety Světové auto roku 2015. V této anketě hned ve třech kategoriích zvítězila automobilka Mercedes-Benz.

Official Press Release

NOVINKA OD FIRMY MERCEDES-BENZ – KUPÉ GLE

11.6.2015

Společnost Mercedes-Benz předstvuje nové kupé GLE. V jeho konstrukci jsou kombinovány prvky SUV a kupé. Takový vůz dokáže zdolávat každý terén a právem se vydává do boje s úspěšným modelem BMW X6.

V PŘÍŠTÍM ROCE SE SVĚTU PŘEDSTAVÍ NOVÝ MERCEDES TŘÍDY E

29.12.2015

Mercedes v roce 2016 představí už sedmou generaci vozů třídy E, která má za sebou jIž 13 milionů prodejů po celém světě.
V lednu se na autosalonu v Detroitu představí sedan, potom kombi a do roku 2017 bude k mání i kupé a kabrio.

NOVÉ ÉČKO LÁKÁ MILOVNÍKY KOMFORTNÍ JÍZDY

25.2.2016

Mezi automobilové novinky roku 2016 se řadí i Mercedes–Benz E-class. Jde již o sedmou generaci nejúspěšnějšího modelu. Třída E má za sebou 13 milionu prodejů po celém světě. Jako první byl představen sedan na autosalonu v Detroitu, během roku se ještě představí varianta kombi a do roku 2017 se ukáže model oblíbeného kupé a kabrioletu.

Novinky ze světa Mercedes-Benz

20.7.2016

I pro horké měsíce si pro Vás Mercedes-Benz připravil výběr novinek. Jako první se představuje energetický koktejl funkčnosti, síly a sportovního designu, GLC kupé. Tento progresivní model snoubí dynamiku kupé se sílou SUV. Díky revolučnímu systému vzduchového odpružení AIR BODY CONTROL se GLC kupé přizpůsobí jakémukoliv stavu vozovky.

Emperor - opravdu luxusní přestavba vozu Mercedes-Maybach S600

19.9.2016

Pokud máte rádi opravdový luxus, pak Vás jistě zaujme přestavba vozu Mercedes-Maybach S600 od firmy Scaldarsi Motors. S názvem Emperor se jedná o nejvýkonnější a zároveň nejluxusnější Mercedes. Navíc je vidlicovým dvanáctiválcem o objemu 6,3 l bi-turbo, který dokáže zrychlit z nuly na sto za 3,7 sekundy.

Mercedes Benz C220 coupé je vyváženým mixem komfortu a dynamiky

26.8.2016

Také si občas říkáte, že je prima být zdravý a bohatý? A já si také říkám, že když už někdo to štěstí má, bylo by fajn, kdyby také měl více dětí než je standard. A tím myslím minimálně děti tři. A přitom počet dětí vůbec nemusí omezovat ani automobilové fajnšmekry. Jako praktická žena a matka v jednom řídím buď klasický sedan, nebo SUV.

Podzimní novinky od Mercedes-Benz

15.11.2016

Pro podzimní dobu si Mercedes-Benz přichystal mnoho novinek, z nichž Vám alespoň některé představíme.

Mercedes AMG slaví 50 let vrcholnou nabídkou svých vozů

14.3.2017

V roce 2017 oslaví značka kulaté narozeniny. Z toho důvodu se letošní rok ponese v duchu oslav padesáti let vrcholné nabídky vozů Mercedes-Benz…Hold sportovní legendě 300 SL je vzdáván novou AMG maskou ve stylu „Panamericana“. Kromě ní se modely AMG GT chlubí novým přírůstkem – AMG GT C roadster a kupé.

Mercedes-Benz kolekce 2017: Široká nabídka atraktivních doplňků

24.4.2017

Katalog nové kolekce doplňků Mercedes-Benz představuje kolem 500 položek na 146 stranách. Nabízí širokou škálu kvalitních produktů z kategorií: sport, hodinky, móda, doplňky, Black Edition, cestování, klíčenky, nápady na dárky, AMG a Maybach.

Luxusní jachta Mercedes-Benz Style zažívá světovou premiéru

8.3.2018

Se svou jachtou „Arrow460-Granturismo“, která zahajuje svou panenskou cestu na Azurovém pobřeží, zakládá Mercedes-Benz zcela novou koncepci lodě. První exemplář nového modelu motorové jachty „Arrow460–Granturismo” je pojmenován „Mercedes“ a věren tradici svého jména představuje zcela nový lodní koncept.