LUXUSNÍ PÁNSKÁ MÓDA OD ERMENEGILDO ZEGNA

Michal Hutta
12. Březen 2014

Značka byla založena již v roce 1910 v italském Trivero (místo vysoko v Alpách u Turína) a již po čtyři generace vyrábí luxusní pánské obleky. I přes více než stoletou historii stále zůstává v rodinném vlastnictví. V současnosti na tradici značky navázal vnuk Gildo Zegna, který se rozhodl tradici rozptýlit inovativním přístupem. A nutno říct, že to vzal věru z gruntu. Inovoval totiž celou linii, včetně tkanin.

Ermenegildo Zegna představuje v Itálii jednu z nejprestižnějších módních značek, která se těší velké oblibě na celém světě. Již mnoho let je tato značka synonymem pro kvalitu, pěkný design a styl. Svůj post si zasloužila svou pílí a precizní prací, kdy se v průběhu 100 let dokázala vypracovat z malé skromné vísky na absolutní špičku mezi pánskými módními značkami na světě. Značka Zegna vznikla jako nový produkt k tkalcovským stavům, které měl na přelomu devatenáctého a dvacátého století otec zakladatele firmy Angelo. Ostatně, celá oblast Trivera je dodnes známá tím, že se zde vyrábí vlněné tkaniny a zboží z alpského chovu ovcí. Šlo tedy o rozumný krok, jenž se jim rozhodně vyplatil.

Na světové špici v oblasti pánské módy se Zegna drží dodnes, a to i přesto, že je doba obtížná a v Miláně mnoho dříve významných značek pracně bojuje o svou budoucnost a místo rozvoje svou činnost utlumuje. Značka Zegna však nic takového neprožívá, naopak i přes krizi neustále dobývá nová území. V současné době naleznete po celém světě víc než 500 jeho značkových obchodů, přičemž jen vloni se jejich firma rozšířila o víc, než 10%. Věděli jste, že Zenga je vůbec první luxusní značkou, která expandovala do Číny.

Základem značky Zegna nejsou pouze kvalitní střihy a inovativní přístup, ale nejmodernější užívání technologií při výrobě používaných textilií. A tak tu naleznete lehké tkaniny, které v teplém počasí chladí a v chladnu vás naopak zahřejí, tkaniny s vodotěsnou neviditelnou membránou a jedinečná tkanina z tmavé vlny, která si o sobě myslí, že je bílá. Zegna je prostě moderními a luxusními tkaninami posedlá. Byla to také právě ona, která se rozhodla o průkopnickou práci v oblasti vlny merino, a začali oceňovat pěstitele, kteří produkují tu nejlepší vlnu. V současnosti je právě australská vlna tou nejlepší.

Značka Ermenegildo Zegna nevytváří pouze své vlastní kolekce, ale pravidelně zvána i jinými módními domy, aby i jim navrhla jedinečnou a stylovou pánskou módu. Jde například o společnosti Tom Ford, GUCCI anebo Yves Saint Lauren. Všechny tyto tři předvedly aktuální jarní kolekci 2014 v rámci Fashion Weeks v Miláně.

                                                                                                                                                                          www.zegna.com