Balet

Marná opatrnost

EVENT BY

Balet Národního divadla uvede poprvé v  historii premiéru slavného baletu Marná opatrnost.
Balet Národního divadla poprvé v  historii uvede slavný balet Marná opatrnost. Premiéra je na programu 19. dubna v historické budově Národního divadla. V mistrovském díle sira Fredericka Ashtona, jehož původní název je La Fille mal gardée, vystoupili nejlepší tanečníci světa. Balet Marná opatrnost doposud uvedlo více než 35 divadel včetně pařížské Opery, Velkého divadla v Moskvě, Amerického baletu, Bostonského baletu a Kanadského národního baletu.

Marná opatrnost je vskutku jedinečný titul, patří k nejstarším baletům, které se dochovaly až do současnosti. Děj se odehrává ve venkovském prostředí, inspirovaném Ashtonovou láskou k anglickému kraji Suffolk. Výprava připomínající kreslený film, zahrnující pestrobarevné máje a tančící slepice, navozuje úžasnou jarní prosluněnou atmosféru. Marná opatrnost představuje jednu z nejvirtuóznějších Ashtonových choreografií, náročnou pro tanečníky v sérii energetických pas de deux a sólových výkonů, které vyjadřují mladistvou vášeň dívky Lisy a jejího milého Colase.

Galerie

Medailonek společnosti

NÁRODNÍ DIVADLO
224901448
info@narodni-divadlo.cz
Ostrovní 1, Praha

Firemní články

Official Press Release

GISELLE VE STÁTNÍ OPEŘE – DÁVKA ROMANTIKY PRO VŠECHNY GENERACE

8.1.2013

Neodolatelnou kombinaci zaručující jedinečný zážitek nabízí romantický balet Giselle na scéně Státní opery.

Official Press Release

PREMIÉRA BALETU ČARODĚJŮV UČEŇ V NÁRODNÍM DIVADLE

25.1.2013

Balet Národního divadla 28. února ve světové premiéře uvádí unikátní představení, taneční horor, ve kterém tvůrci oživili téma legendy z přelomu 17. a 18. století. Strašidelný příběh vypráví o chlapci, který se na prahu dospělosti přiblížil černé magii a je jí fascinován - ovšem jen do chvíle, kdy zjistí, že ho může zahubit.

Official Press Release

MOLIÈRŮV PÁN Z PRASEČKOVA V NÁRODNÍM DIVADLE, 13.BŘEZNA 2013

5.3.2013

Collegium 1704 uvádí v činohře Národního divadla Molièrovu komedii Pán z Prasečkova. Lakota, intriky, ziskuchtivost, hloupost, pýcha a touha po dobrém společenském postavení, jsou témata, která hýbala společností nejen v době, kdy Molière Pána z Prasečkova psal, ale i dnes.

Official Press Release

DON QUIJOTE V NÁRODNÍM DIVADLE, 5.5. 2013

14.4.2013

Balet Národního divadla uvádí klasickou verzi Maria Petipy a Alexandra Gorského v nastudování Jaroslava Slavického, Kateřiny Slavické a Hany Vláčilové.

Official Press Release

UDÁLOST SEZÓNY V NÁRODNÍM DIVADLE: SVETLANA ZACHAROVA - GISELLE, 15. A 17.KVĚTNA 2013

23.4.2013

Balet Národního divadla připravil pro všechny milovníky baletního mistrovství událost této sezony: 15. a 17. května 2013 se v titulní roli Giselle představí Svetlana Zacharova.

Official Press Release

LA TRAVIATA POD ŠIRÝM NEBEM

12.5.2013

K oslavě 200. výročí úmrtí hudebního skladatele Giuseppe Verdiho nabídne zámek Štiřín svým návštěvníkům 21. června tohoto roku unikátní zpracování opery La Traviata pod širým nebem. Jedinečný zážitek open air opery si budou moci návštěvníci vychutnat od 21:00 hodin na zámeckém nádvoří.

Official Press Release

LABUTÍ JEZERO V NÁRODNÍM DIVADLE, 29.5. a 11.6. 2013

13.5.2013

Nesmrtelný příběh o lásce prince Siegfrieda a něžné princezny Odetty, kterou zlý Rudovous proměnil v labuť, se pro veřejnost stal synonymem klasického tance. Labutí jezero představuje pro každou novou generaci sólistů a pro celé soubory velkou výzvu k prezentaci vrcholného tanečního umění.

Official Press Release

POPELKA V NÁRODNÍM DIVADLE, 23.6. 2013

25.5.2013

Uvedení slavné Popelky – tentokrát v šarmantní verzi J-Ch. Maillota – dokazuje, jak pestrý je choreografický plán v ambicích baletu Národního divadla. Maillot je výraznou vůdčí choreografickou osobností neméně slavného baletního souboru v Monte Carlu, odkud tato inscenace pochází.

Official Press Release

LOVE & PEACE: MONUMENTÁLNÍ SOCHA ANY TZAREV NA PIAZZETĚ NÁRODNÍHO DIVADLA

17.7.2013

Až do konce léta můžete na piazzetě Národního divadla obdivovat ambiciózní projekt newyorské autorky chorvatského původu Any Tzarev, sochu Love & Peace. Socha v podobě nadrozměrného květu byla v minulosti vystavena např.

Official Press Release

BREL – VYSOCKIJ – KRYL / SÓLO PRO TŘI, V NÁRODNÍM DIVADLE 18. a 29.9. 2013

27.8.2013

Taneční divadlo s podtitulem „Sólo pro tři“ je strhující představení inspirované životy a písněmi tří zpívajících básníků 60. a 70. let minulého století. Jacques Brel, Vladimir Vysockij a Karel Kryl jsou dnes již jména klasiků, jimž však toto označení z duše a po právu vlastně nesluší.

Official Press Release

NÁRODNÍ DIVADLO V LONDÝNĚ SLAVÍ 50. VÝROČÍ A AEROFILMS ZVOU NA 5. SEZÓNU PŘENOSŮ DO KIN NT LIVE

8.9.2013

Po vydařené čtvrté sezóně přenosů do kin NT Live připravuje londýnské Národní divadlo pro letošní podzim nejen shakespearovsky laděnou pátou sezónu přímých přenosů, ale i opakování nejúspěšnějších divadelních představení uplynulých sezón National Theater Live ze záznamu.

Official Press Release

LOUSKÁČEK – VÁNOČNÍ PŘÍBĚH V NÁRODNÍM DIVADLE

13.10.2013

Baletní pohádka plná kouzel a snů
Málokdo si dokáže představit Vánoce a kouzelnou vánoční atmosféru bez baletu P.I. Čajkovského Louskáček, který patří mezi stálice klasického repertoáru světových baletních souborů a je již neodmyslitelně zařazován právě v adventní době.

Official Press Release

THOMAS HAMPSON & LUCA PISARONI: SLOVENSKÉ NÁRODNÍ DIVADLO, BRATISLAVA, 4. PROSINCE 2013

12.11.2013

TENORŮM VSTUP ZAKÁZÁN
4.12. 2013 v 19:30
PKF – Prague Philharmonia, Julian Kovatchev – dirigent

Official Press Release

DON QUIJOTE V NÁRODNÍM DIVADLE, 16. ÚNORA 2014

22.1.2014

Hlavní dějová linie milostného příběhu o zakázané lásce Kitri a Basila je prolínána se snovým a fantaskním světem Dona Quijota, který se vydal hledat společně se svým věrným Sanchem Panzou dámu svého rytířského srdce.

Official Press Release

PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA ČESKOU BALETNÍ SYMFONII II. V NÁRODNÍM DIVADLE!

17.4.2014

-          Choreografie Kyliána, Zusky a Konvalinky na hudbu Martinů, Dvořáka, Jiráska

Official Press Release

SOŇA ČERVENÁ EXCELUJE VE VELKOLEPÉ INSCENACI NÁRODNÍHO DIVADLA 1914

23.4.2014

Herečka a operní pěvkyně je jednou z nejvýznamnějších osobností naší kulturní scény. Během své bohaté kariéry byla sólistkou řady předních operních domů, například ve Vídni, Miláně, Amsterdamu, Barceloně, Lisabonu a všech významných německých operních scén. Ve Státní opeře v Berlíně a ve Frankfurtu nad Mohanem získala titul Komorní pěvkyně.

Official Press Release

PETR ZUSKA: TANEČNÍK SE LOUČÍ, CHOREOGRAF A ŠÉF BALETU ND ZŮSTÁVÁ

4.6.2014

Petr Zuska, od roku 2002 umělecký šéf baletního souboru Národního divadla v Praze, v lednu definitivně opustil taneční jeviště. Ve svých 45 letech má za sebou úspěšnou mezinárodní kariéru a jak sám říká, přestože je stále relativně při síle a ve formě, cítí, že skončit coby tanečník právě v tomto momentu, je rozumné.

Official Press Release

BALET NÁRODNÍHO DIVADLA UVÁDÍ PŘEDSTAVENÍ SMRT V BENÁTKÁCH BALETU STÁTNÍHO DIVADLA KOŠICE

2.9.2014

 Již za 12 dní, v neděli 14. 9. 2014, vystoupí ve Stavovském divadle baletní soubor Štátného divadla Košice. Košický balet poprvé vystoupil v Praze v roce 2008, tudíž jde o druhé hostování tohoto slovenského tělesa v Národním divadle.

ROZHOVOR SE SOŇOU ČERVENOU, KTERÁ EXCELUJE VE VELKOLEPÉ INSCENACI NÁRODNÍHO DIVADLA 1914

23.4.2014

Herečka a operní pěvkyně je jednou z nejvýznamnějších osobností naší kulturní scény. Během své bohaté kariéry byla sólistkou řady předních operních domů, například ve Vídni, Miláně, Amsterdamu, Barceloně, Lisabonu a všech významných německých operních scén. Ve Státní opeře v Berlíně a ve Frankfurtu nad Mohanem získala titul Komorní pěvkyně.

PETR ZUSKA: TANEČNÍK SE LOUČÍ, CHOREOGRAF A ŠÉF BALETU ND ZŮSTÁVÁ

4.7.2014

Petr Zuska, od roku 2002 umělecký šéf baletního souboru Národního divadla v Praze, v lednu definitivně opustil taneční jeviště. Ve svých 45 letech má za sebou úspěšnou mezinárodní kariéru a jak sám říká, přestože je stále relativně při síle a ve formě, cítí, že skončit coby tanečník právě v tomto momentu, je rozumné.

Foto: Michal Hančovský

Balet ND zahájil nový rok 6. ledna projektem Ballet & Fashion propojujícím balet, módu a hudbu

16.1.2017

Speciální představení Ballet & Fashion 6. ledna na Nové scéně nabídlo retrospektivní módní přehlídku módní návrhářky Heleny Fejkové – výběr z kolekcí posledních pětadvaceti let.

foto: Jakub Fulín

Petr Zuska se po 15 letech ve velkém stylu loučí s postem uměleckého šéfa Baletu ND

30.5.2017

Petr Zuska šéfoval Baletu Národního divadla bez přerušení 15 sezon a vyrovnal tak rekord Augustina Bergera z konce 19. století. Za Zuskovy éry soubor uvedl 42 premiér a proměnil se v moderní dynamické těleso světového renomé. Petr Zuska se s první scénou loučí 12. června exkluzivními Hovory s…, premiérou nového baletu Sólo pro nás dva 15.