Like Me If You Can

foto: Svetlana Lopato, Marcin Trzpiot
Začátek akce
11. 12. 2018 19:30
Konec akce
11. 12. 2018 21:00
Místo konání
Kampus Hybernska, Hybernská 4, Praha
Pořadatel akce
Přejít na Web & koupit vstupenky
Cena vstupenek
Dress Code

Netradiční divadelní koláž o aspektech života, který jsme si mysleli, že jsme nechali za sebou uzamčený v teenage letech.

“Nechci, aby mi bylo 14. Nechci, aby se lidi koukali skrze mě.
Nejsem dítě a nejsem idiot. Jsem člověk a měli byste se mnou tak jednat!”

Profesionální tvůrčí kolektiv Performalita se vrací v čase o několik let zpět do období svého vlastního dospívání a problémů, které byly v tomto období živé a akutní. Témata, která se dospělým zdají často banální, berou umělci Performality se vším respektem, vážností i s humorem a staví je doprostřed jeviště, aby se s nimi zkonfrontovali a nabídli důležitou rovinu porozumění napříč generacemi.

Každý se v mládí nešťastně zamiloval. Každý v pubertě chtěl vypadat jinak. Každý jednou pocítil, že mu nikdo nerozumí. Tvůrčí kolektiv Performalita se vrací v čase o několik let zpátky do období svého vlastního dospívání a problémů s ním spjatých. Problémů a životních situací, které se v průběhu času příliš nemění, ale věkový odstup poskytuje dostatek prostoru pro nadhled a harmonizující optiku. V tom možná tkví onen hlavní generační rozdíl, jehož přehlížení je příčinou tolika nedorozumění. Úkolem mezigeneračního dialogu není soudit, moralizovat ani dané téma bagatelizovat, ale vytvářet platformu pro vzájemné porozumění. Tak Like Me If You Can.

TVŮRČÍ TÝM:   
Režie:  Dana Račková
Dramaturgie:  m.p. (Petr Dlouhý)
Scénografie: Jana Hauskrechtová
Hrají: Karolina Zajdel, Filip Šebšajevič
Světlo: David Janeček
Produkce: Performalita
Poděkování: Paulina Dobosz, Jakub Jedlička, Michaela Ďuriníková, Tereza Kuchařová, Nenad Živanović, Michael Fiala, Jakub Hlavnička

Fotogalerie: