MERCEDES-AMG: DVĚ SVĚTOVÉ PREMIÉRY

Michal Hutta
03. Leden 2014
Čtenost článku je: 13300 [?]

Dva autosalony, dva nové vysokovýkonné vozy AMG. Mercedes-AMG představil modely S 65 AMG a SLS AMG GT FINAL EDITION současně na autosalonech v Los Angeles a Tokiu.

Nový Mercedes-Benz S 65 AMG stanovuje nová měřítka svým dvanáctiválcovým motorem, přeplňovaným dvěma turbodmychadly, který je vyladěn na nejvyšší výkon 463 kW (630 k). S 65 AMG překonává s těmito parametry všechny ostatní typy ve svém segmentu. Jeho suverénní postavení potvrzují jízdní výkony: S 65 AMG zrychlí z nuly na 100 km/h za pouhých 4,3 sekundy, nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Lesklé chromované prvky se nacházejí na masce chladiče motoru V12, na mřížkách a drobných aerodynamických prvcích, předním spoileru, obložení bočních prahů, zadním difuzoru a dvojitých koncovkách sportovní výfukové soustavy AMG. V interiéru panuje výjimečná atmosféra v kombinaci s nejvyšší jakostí materiálů a vytříbenou kvalitou – viditelným příkladem je čalounění exkluzivní kůží Nappa se speciálním kosočtvercovým prošíváním a náročně provedenou perforací. Specifickým designem AMG se mohou pochlubit i další prvky výbavy, jako je sportovní volant, sdružený přístroj a kvalitní analogové hodiny v designu IWC Design.

SLS AMG GT FINAL EDITION

Supersportovní vůz s motorem AMG V8 6,3 litru o výkonu 435 kW (591 k), uložený za přední nápravou, fascinuje neobvyklými stylistickými prvky i výbavou. SLS AMG se stal po své premiéře v roce 2009 ikonou značky Mercedes-Benz a po celém světě se stále těší velké oblibě. SLS AMG si trvale udržoval atraktivitu nejen velkou rozmanitostí variant – od kupé s křídlovými dveřmi, přes Roadster, GT a Black Series až po Electric Drive – ale také úspěchy dosahovanými verzí GT3 v motoristickém sportu, čímž se již dnes zařadil mezi legendární vozy snů s hvězdou.

                            

MERCEDES-BENZ

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže