Mercedes Benz C220 coupé je vyváženým mixem komfortu a dynamiky

Zuzana Majorská
26. Srpen 2016
Čtenost článku je: 14424 [?]
Také si občas říkáte, že je prima být zdravý a bohatý? A já si také říkám, že když už někdo to štěstí má, bylo by fajn, kdyby také měl více dětí než je standard. A tím myslím minimálně děti tři. A přitom počet dětí vůbec nemusí omezovat ani automobilové fajnšmekry. Jako praktická žena a matka v jednom řídím buď klasický sedan, nebo SUV. Ale nikdy si nenechám ujít příležitost zkusit sportovní auto. A pokud si myslíte, že se třemi dětmi je to nemožné, pokusím se Vás vyvést z omylu. Měla jsem odvézt své dvě dcery a jednu od kamarádky z tábora v Orlických horách, což mi přišlo jako skvělá trasa pro vyzkoušení nového modelu C220 BlueTec kupé. Kombinace dálnice a klikatých cestiček po všech vesničkách v okolí neměla chybu. Auto se mi líbilo hned na první pohled. Nádherná modrá barva, která je výrazná, ale nekřičí, působí velmi luxusně. Myslím, že se opravdu povedla a patřičně na cestě zaujme.

Uvnitř jsou sedadla v hnědé kůži, které nemohou být snad nikdy špatnou volbou. Jemné materiály rozbuší Vaše srdce a Váš pocit z jízdy udělají ještě příjemnějším. Samozřejmostí je prodloužený sedák a boční opora. Určitě zejména v letních měsících oceníte odvětrávání, což byl i můj případ. Trochu nešikovné je usazení pásu, protože se za ním budete obtížně natahovat. Většina ovládacích prvků se nachází v palubním menu, interiér tak působí čistě a útulně. Navigace v palubním menu zobrazeném na velkém LCD displeji sice vyžaduje trochu cviku, ale umístění zobrazovače v zorném poli řidiče umožňuje snadné ovládání i za jízdy. Příjemnou atmosféru na palubě doplňuje luxusně provedený reproduktor audiosystému Burmester. Hraje špičkově a není potřeba ho dodatečně seřizovat.

U kupé je pochopitelné, že zadní sedadla jsou spíše nouzová, nebo určená dětem, což bylo pro mě výhodou. O sedadla vzadu nastal při cestě zpátky, k mému překvapení, velký boj. Pochopila jsem, že asi každého láká vyzkoušet si nové věci, a sedět ve sporťáku pro dcerky rozhodně nové bylo! Daleko větší boj jsme ale zažily ještě před samotným nástupem do auta. Moje holky už totiž nejsou malá děvčátka, ale skoro puberťačky, takže žádná zavazadla velikosti „kosmetických“ kufříků nečekejte. Byl to opravdu boj takové kufry dát do auta! Samozřejmě ženská si vždy poradí a nejinak tomu bylo i teď. Jeden kufr sice skončil pod předním sedadlem, nikoho z cestujících však nijak zvlášť neobtěžoval. Pokud si odmyslíte, že jedna slečna měla nohy na palubní desce, což by mohlo některému muži přivodit infarkt, tak to byla prima jízda. Každopádně 400litrový kufr mě opravdu příjemně překvapil, protože pojme opravdu hodně.

Samotná jízda pak už byla třešničkou na dortu. Auto sedí skvěle na cestě a dělá přesně to, co od něho chcete a očekáváte. Každá změna převodu je hladká a plynulá tak, jak se na mercedes sluší a patří. Na klikatých silničkách se pohybuje úžasně lehce a i při vysokém tempu skvěle vykružuje oblouky. Nové „Céčko“ kupé představuje velmi vyvážený mix komfortu a dynamiky zabalený ve velmi šmrncovním sportovním designu. Jistá nenucenost Vám umožní užít si za volantem každý kilometr a je přitom úplně jedno, zda pojedete tempem závodníka, matky taxikářky, nebo občasného výletníka.

MERCEDES-BENZ

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže