Vítejte na akci

Mezinárodní festival Zlatá Praha 2018

Zlatá Praha
Začátek akce:
19. 09. 2018 11:00
Konec akce:
22. 09. 2018 19:00
Místo:
Nová scéna Národního divadla, Národní 1393/4, Praha 1
Přejít na Web & koupit vstupenky
www.ceskatelevize.cz/specialy/zlatapraha

Zlatá Praha je jedinečným mezinárodním festivalem prezentujícím nejlepší televizní hudební a taneční pořady a filmy všech žánrů. Prestižní mezinárodní soutěž je doplněna bohatým doprovodným programem: videotékou, workshopy, koncerty, prezentacemi televizních společností, projekcemi a setkáními.

55. ročník mezinárodní televizního festivalu. Dne 19. září budete mít jedinečnou možnost spatřit Štefana Margitu na Nové scéně pražského Národního divadla společně s jeho neméně známými hosty - operními sopranistkami Kateřinou Kněžíkovou, Simonou Šaturovou, Martinem Chodúrem aHanou Zagorovou. Každý z hostů se představí sólově a poté zazpívá duet s tenoristou světového renomé a zároveň hlavní hvězdou tohoto mimořádného koncertu. Večerem bude provázet Libor Bouček a všechny účinkující doprovodí Epoque Orchestra s dirigentem Janem Kučerou. Koncert bude přímým přenosem vysílat ČT art od 20:20 hod.

Již v sobotu 22. září 2018 budeme znát nového vítěze jubilejní 55. Zlaté Prahy. Celkem 84 snímků bojuje o postup do TOP 20. Všechny filmy, které jsou přihlášeny do soutěže, včetně těch v nesoutěžní sekci, budete mít možnost zdarma zhlédnout na Nové Scéně Národního divadla v rámci festivalové vidoetéky, která bude přístupná veřejnosti od 19.- 21.9 vždy od 10 - 19:00 a v sobotu 22.9 od 10:00 - 14:00. Snímky soutěží o tituly GRAND PRIX GOLDEN PRAGUE, ČESKÝ KŘIŠŤÁL, CENU ČESKÉ TELEVIZE nebo ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ za mimořádný umělecký počin.

Nejdelší film:  Don Carlos / 235 min. / Francie
Nejkratší film: České komorní zlato - Pavel Haas Quartet / 25 min. / ČR

Zlatá Praha je jedinečným mezinárodním festivalem prezentující nejlepší televizní hudební a taneční pořady a filmy všech žánrů. Prestižní mezinárodní soutěž je doplněna bohatým doprovodným programem: videotékou, workshopy, koncerty, prezentacemi televizních společností, projekcemi a setkáními s renomovanými režiséry, producenty a choreografy a jejich tvorbou.

Pořadatelem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha (dále jen MTF ZP) je Česká televize. Posláním festivalu je umožnit prostřednictvím soutěže, odborných setkání, promítání a videotéky širší poznání televizních, hudebních, tanečních a divadelních pořadů a filmů z celého světa.

Svým pojetím MTF ZP podporuje mezinárodní výměnu pořadů, je místem setkání jejich tvůrců, výrobců, vysílatelů a distributorů a iniciátorem spolupráce mezi nimi.

Podmínkou prezentace televizních pořadů a filmů v mezinárodní soutěži a ve videotéce je umělecká úroveň snímků. Vedení MTF ZP si zároveň vyhrazuje právo vyřadit snímek, který by po stránce etické či estetické byl v rozporu s posláním veřejnoprávní televize.

Fotogalérie: