MEZINÁRODNÍ SKOKOVÉ ZÁVODY J&T BANKA CSI3*- W OLOMOUC 2014

Michal Hutta
04. Červen 2014

Po několika letech se na českou jezdeckou scénu vrací soutěže zařazené do Světového poháru. Čtyřdenní závody se uskuteční v areálu ESC Olomouc ve dnech 12 – 15. 6. 2014. Generálním sponzorem této zcela jedinečné sportovní události se stala silná privátní J&T Banka. Celková finanční dotace těchto závodů přesahuje 130 000 Eur.

Parkury

Stavitelem parkuru je známý stavitel Olaf Petersen, jež je znám pro své výborné zkušenosti i v Česku. Právě on rovněž připravuje náročné kurzy pro účastníky SCIO-W v Poděbradech a v Praze. Kurz Velké ceny  J&T Banka CSI3-W Olomouc by měl být zařazen do kvalifikačních soutěží vypsaných pro účast na Světových jezdeckých hrách, jež se konají ve dnech 23. 8. -7. 9. 2014 v Normandii. Z tohoto důvodu musí být kurz parkuru schválený podle mezinárodních pravidel schválený i FEI. V těchto dnech FEI schvaluje i plán parkuru od Olafa Petersona. Přidělení kvalifikace na WEG do Olomouce, kde se mezinárodní závody konají vůbec poprvé, je velký pořadatelský úspěch. Ve sboru rozhodčích zasednou i zahraniční rozhodčí, mimo jiné i francouzský FEI rozhodčí René Billardon, který je rovněž jmenován členem sboru rozhodčích pro skokové soutěže na Světových jezdeckých hrách v Normandii. Dějství závodů bude probíhat v moderním jezdeckém centru Equine Sport Centre Olomouc, jež se může hrdě postavit vedle těch nejprestižnějších evropských jezdeckých areálů. Uvnitř areálu naleznete příjemné prostředí pro jezdce, koně i návštěvníky. Součástí areálu je i stylová restaurace s vyhlášenou kuchyní a k dispozici je i ubytování, jízdárna a možnost nákupu jezdeckých potřeb.

Účast v soutěži

Do soutěže se mohou čeští jezdci přihlásit pomocí emailu info@cjf.cz nejpozději do 12. 5. 2014. Přihlášky přitom půjdou standardní cestou podle pravidel jezdeckého sportu a účastníky vybere skoková komise, jako na kterékoliv jiné mezinárodní závody. Domácích jezdců se přitom může zúčastnit 30 (CSI3*) a 15 (CSI1*).

                                                                                                                                                                       http://www.csi-olomouc.cz