NEWS & ARTICLES

MIXÁNO - Prémiová strava pro pejsky, kterou si sami vymyslíte

ARTICLE BY

Konečně to vypadá, že se trendy v gastronomii začínají ubírat správným směrem. Odmítáme polotovary, chceme jíst čerstvé potraviny, u nichž známe jejich původ, usilujeme o zdravou skladbu jídelníčku… zkrátka chceme vědět, co jíme. Proč to nezkusit i u domácích mazlíčků? Mnozí zodpovědní chovatelé se již o alternativy zajímají, ale co si budeme povídat, naservírovat pejskovi zdravé a vyvážené menu není právě jednoduché. Existuje ale řešení!

Podíl „skutečného masa“ v granulích bývá mizivý

Z reklam se obvykle dozvídáme, že pro psa jsou tím nejlepším pod sluncem granule. Jsou prý vyvážené, dávají psovi vše potřebné. Přemýšlivý chovatel se však reklamními triky nenechá ukolébat. Přeci jen je jasné, že se výrobce nebude chlubit tím, že obsah skutečného masa je v jeho granulích mizivý a krom toho, co pes „potřebuje“, je v nich i plno látek, které nepotřebuje a nikdy potřebovat nebude. Ba právě naopak. S granulemi se z naší domácí psovité šelmy brzy stane bačkora se zhýčkaným zažíváním. Rozhodně se nejedná o přirozený způsob krmení.

Vařená strava pejskům chutná a krom toho jim dodává vše, co potřebují

Vařené krmivo pro psy je pro hafany velmi atraktivní. Nelze o ní tvrdit, že by nebyla pro psy přirozená. Psi už dávno nejsou vlci, ale domestikovaná zvířata. Po tisíce let jsou zvyklí sdílet se svým pánem životní prostor i stravu. Pokud tedy nechceme pejsky přeučovat na syrovou stravu, jsou vařené směsi od Mixána tím pravým. Jsou vyráběny z šetrně v páře připravených čerstvých surovin, které pejskovi dodají vše, co potřebuje. Krom toho je známým faktem, že využitelnost některých látek se tepelnou úpravou zvyšuje.

Víme, čím krmíme!

Nespornou výhodou BARFování i krmení vařenou stravou je, že víme, co náš mazlík jí. Stačí jediný pohled do misky pro psy a máme jasno.

NA BARF chovatelé přechází, až když pes onemocní. Proč ale nezačít dřív a zdravotním obtížím předejít?

Největšími trendy v alternativních způsobech krmení psů jsou v současné době BARF a krmení vařenou stravou. Zastánci syrové psí stravy, tzv. BARFu, zdůrazňují zejména jeho přirozenost. Psi živení na granulích „leniví“. To neznamená, že by nutně byli méně aktivní než psi krmení syrovým masem a kostmi. Granule jsou však pohodlné nejen pro chovatele, ale i pro psy. Krom toho, že psi přichází o lovecké pudy, leniví i jejich dásně a trávicí trakt. Krmení kostmi procvičuje žvýkání a udržuje přirozené složení žaludečních šťáv. Se syrovou stravou jsou šťávy agresivnější a pes je tak schopen strávit jak syrovou stravu, tak kosti. Krmivo BARF je navíc známé svými příznivými dopady na pejskovo zdraví. Proto mnozí chovatelé na BARF přechází ve chvíli, kdy má pes zdravotní problém. Proč ale nezačít ještě v době, kdy je náš mazlík mladý a zdravý a na změnu v jídelníčku si tak lépe zvykne?

S Mixánem nebudete potřebovat odborné znalosti ani čas navíc

Bohužel většinu chovatelů od BARFu nebo krmení vařenou stravu odradí náročnost. „Nemám na to čas“, „Nevím, jak má vypadat poměr jednotlivých složek“, „Když jsem to zkoušel minule, pes akorát hrozně přibral“ – takové bývají omluvy a výmluvy chovatelů stále krmících své mazlíky granulemi. S Mixánem ale všechny tyto problémy odpadají. Vyvážené BARF i vařené směsi připravíme za vás z čerstvých surovin a ve zdravém poměru. Na složení jednotlivých menu pracujeme s odborníky,takže se nemusíte bát, že by váš pejsek dostával něčeho málo nebo naopak moc, což bývá asi nejčastějším problémem doma připraveného jídla.

Krmení Mixáno směsmi si oblíbíte vy jako chovatelé a zároveň psí šéfkuchaři i váš mazlík, který už s první miskou pozná změnu k lepšímu!


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

MIXÁNO - vaříme pro pejsky
777 951 232
katka@mixano.cz
Ohradní 1166/26, Praha 4

Firemní články

MIXÁNO - Prémiová strava pro pejsky, kterou si sami vymyslíte

7.5.2018

Konečně to vypadá, že se trendy v gastronomii začínají ubírat správným směrem. Odmítáme polotovary, chceme jíst čerstvé potraviny, u nichž známe jejich původ, usilujeme o zdravou skladbu jídelníčku… zkrátka chceme vědět, co jíme. Proč to nezkusit i u domácích mazlíčků?