MÓDNÍ IKONA CHRISTIAN DIOR

LUXUS
29. Červenec 2016
Na počátku dvacátého století přichází na svět později jeden z nejvlivnějších francouzských i světových módních návrhářů. Ačkoliv studoval mezinárodní vztahy a diplomacii, po škole se živil jako galerista. V roce 1946 zakládá Christian Dior módní dům v Paříži, čímž odstartoval svou kariéru.

Rok po otevření módního domu uvedl na trh „New Look“, kterým zdůrazňoval především ženskost. Šaty měly úzká ramena, zúžený pas, zdůrazněná prsa a dlouhou, širokou sukni. New look znamenal neuvěřitelný revoluční pokrok v dámské módě. Z Paříže se stalo centrum světové módy a značka Christian Dior se stala synonymem pro klasickou eleganci, odhalující ženskost a krásu.

Jeho soukromý život nebyl tak úspěšný jako ten kariérní. Jeho rodina nedokázala přijmout, že je homosexuál a s bratrem Raymondem měl velmi špatný vztah již od dětství. Po nekonečných hádkách a rozporech se Dior rozhodl svoji rodinu vydědit.

Christian Dior S. A. je jednou z největších modních společností se sídlem v Paříži. Vlastní několik divizí které vyrábí jedny z nejžádanějších produktů. Jedná se o konfekce, doplňky, kosmetiku a parfémy. Po celém světě naleznete několik set módních butiků.

Christian Dior měl cit pro módu, ale také pro vůně. Při vzniku první kolekce se nechal inspirovat květinami a přál si, aby jeho vůně byla výjimečná a nesla exkluzivní jméno. Inspirací pro jeho první vůni Miss Dior se stala jeho sestra. O dva roky později vznikla vůně Diorama, kterou pro značku Dior vytvořil Edmond Roudnitska. Vůni s názvem Diorissimo, vonící po konvalinkách vytvořil taktéž Edmond.

60. léta přinesla poprvé kompletní péči pro pány - Eau Sauvage, která obsahovala kromě parfému i vodu před a po holení, pudr, balzám a mýdlo. V roce 1985 začala společnost s inovací a vzniklo nové jméno pro kolekci vůní. Poison se stal populárním a následovala další pánská vůně Fahrenheit. Ke konci dvacátého století se firma vrací k původním hodnotám Diora a představuje novou, nejznámější vůni J'adore.

Se svým partnerem Jacquesem Routem zavedl Dior licenční ujednání v módním průmyslu. Salón Dior prosperuje dodnes, ale Diorova předčasná smrt v roce 1957 zanechala svět módy bez velkého diktátora stylu. Christian Dior navrhoval pod svým vlastním jménem pouze jedno desetiletí, ale jeho vliv přetrvával po další dlouhá léta.

Dior je stále značka luxusu a dokonalosti i po tolika letech vede žebříček úspěšnosti. Každoročně uvádí novou módní kolekci, která je vždy perfektně doladěna. Nejluxusnější šaty můžete spatřit na přehlídkovém molu, ale i na prestižních akcích po celém světě.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor