Monobrand butik luxusní značky RED Valentino se nově otevře na podzim tohoto roku v Praze

Hana Benešová
02. Listopad 2018

Proslulá italská módní značka Red Valentino otevře koncem listopadu svůj první český monobrand butik, a to na pražské adrese Maiselova 41. Nejmladší z linií Valentino se rozprostře na ploše 185 metrů čtverečních a nabídne svěží dámskou kolekci, v níž nebudou chybět ani proslulé romantické šaty v moderním pojetí.

RED Valentino je mladší a hravější sestra značky Valentino. Je charakteristická svou moderní estetickou vizí plnou spontánnosti, která nabízí kousky s mladistvým elánem, avšak s puncem romantiky a ženskosti.

Slovo RED v názvu značky jednak odkazuje na ikonickou Valentino červenou, jednak (a to především) představuje akronym pro Romantické Excentrické Šaty (Romantic Eccentric Dress), jež jsou hlavním elementem kolekcí. V kolekcích RED Valentino jsou šaty, elegantní halenky a sukně, ale také moderní džíny a zábavné doplňky ve formě kabelek či bot. Všechny kousky mají společnou něžnost a důraz na ženské siluety.

Díky kombinaci propracovaných prvků haute couture s cool elementy streetstyle módy je značka oblíbená u žen, které chtějí být sofistikované a chic a přitom chtějí dát světu najevo, že žijí svůj život sebevědomě, bez konvencí. Jednou z tváří kampaně ke kolekci A/W 2018 RED Valentino se stala česká topmodelka Barbora Podzimková, vítězka Elite Model Look 2014.