MONTBLANC VYTVOŘIL LIMITOVANOU KOLEKCI INSPIROVANOU LEGENDÁRNÍM VÝROBCEM KLAVÍRŮ HENRYM E. STEINWAYEM

24. Duben 2014 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17971

Montblanc se letos rozhodl, že v cyklu Patron umění vytvoří dva typy per, jež budou vytvořeny ve jméně odkazu Henry E. Steinwaye, tvůrce naprosto jedinečných hudebních nástrojů. Pera budou k dispozici v limitované sérii 888 a 4810 kusech. 

Pera jsou mistrně ručně zpracována. Pera z edice se 4810 kusy jsou černo-zlatá, což má zpodobňovat barevnost klasického Steinway piana. Tělo pera z černé pryskyřice zdobí zlatý rám a struny na víčku. Tvar klipu pera je inspirovaná klasickým klavírním křídlem. Kroužek na těle pera zdobí logo společnosti Steinway & Sons, jež naleznete i nad klaviaturou. Na zlatém hrotu pera je gravírován portrét Henryho E. Steinwaye. Vršek víčka pera zdobí hvězdička Montblac, jež je vyvedená v černé a bílé pryskyřici.

Druhé pero, to z edice o 888 kusech, má tělo z pryskyřice, na němž se rozehrává jedna oktáva černo-bílé klaviatury. Kroužek na víčku pera zdobí motiv klenuté newyorské koncertní síně – rotundy. Hvězdička v této edici je vytvořena z perleti a naleznete ji na vršku víčka pera.

Pera Montblanc v limitované edici Henry E. Steinway se prodávají za 211 750 Kč a 60 500 Kč.

                                                                                                                                                                             www.motblanc.com

Galerie