Motýlek

Redakce Luxus.cz
27. Březen 2019

Motýlek je legendární americké drama, které si oblíbilo mnoho generací filmových nadšenců. Nyní je jeho novodobá verze k dostání i ve formátu Blu-ray. Celosvětová premiéra tohoto filmu proběhla 7. září  2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. Tento příběh o nejslavnějším útěku v dějinách je natočen podle světových bestsellerů Papillon a Banco.

Magic Box

Magic Box

Film vypráví neuvěřitelný příběh pařížského kasaře Henriho „Motýlka“ Charrièra (Charlie Hunnam), který je falešně obviněn z vraždy a odsouzen na doživotí. Trest si odpykává v nechvalně známé trestanecké kolonii na Ďábelském ostrově u Francouzské Guayany. Motýlek je odhodlaný dostat se na svobodu, a tak nečekaně spojuje síly se spoluvězněm Louisem Degou (Rami Malek), usvědčeným padělatelem, který mu výměnou za ochranu nebezpečný útěk financuje.

Zajímavostí je, že ač se děj filmu odehrává ve Francii a Francouzské Guayaně, jeho natáčení probíhalo na zcela odlišných místech, jako je Černá Hora, Srbsko nebo Malta. Vedle zmíněných dvou herců zde hrají Eve Hewson, Tommy Flanagan, Roland Møller, Ian Beattie, Michael Socha, Yorick van Wageningen, Joel Basman a další. Režie se ujal Michael Noer, scénáristou byl Aaron Guzikowski.

Magic Box