MS OFFICE 365 PRO DOMÁCNOSTI V ČEŠTINĚ

Redakce LUXUS.cz
14. Březen 2013

Nová cloudová služba umožňuje pracovat na různých zařízeních.

Microsoft oznámil dostupnost služby Office 365 pro domácnosti na českém trhu. Cloudová služba Office 365 pro domácnosti vychází z vlastností a funkcí kancelářského balíku Microsoft Office a nabízí řešení jak si poradit s narůstajícím objemem práce a zároveň zvládat i rodinný život. Nová nabídka zahrnuje kompletní sadu aktuálních kancelářských aplikací, umožňuje pracovat až na pěti různých zařízeních (včetně tabletů s Windows, počítačů s Windows nebo Mac) a poskytuje větší prostor pro ukládání dat v cloudovém úložišti SkyDrive i kredit na volání prostřednictvím Skype. To vše za 2499 Kč ročně.

Microsoft bude nyní poskytovat nové funkce a služby přednostně prostřednictvím cloudu, namísto dosavadního tříletého cyklu uvolňování nových produktů. Díky tomu získají uživatelé přístup k novinkám okamžitě, jakmile budou připraveny. Mohou tedy pracovat vždy s nejnovějšími verzemi produktů a zároveň se vyhnou nutnosti průběžných upgradů.

Microsoft zároveň představil nabídku Office 365 pro vysokoškoláky, tj. pro studenty a zaměstnance vysokých škol, kdy cena předplatného činí 1999 Kč na 4 roky. K dispozici jsou i nové verze tradičních kancelářských sad: Office 2013 pro domácnosti, Office 2013 pro podnikatele a Office 2013 pro profesionály.

Na pomoc lidem najít si čas na jejich oblíbené činnosti, spustil Microsoft v České republice stránky www.officedomu.cz. Uživatelé zde najdou tipy a triky, jak si například zorganizovat nákupní seznam a další denní povinnosti pomocí aplikace OneNote, různé návody jak pracovat s Office na dotykovém zařízení či jak ukládat dokumenty online, a mnoho dalších cest, jak využít kancelářské aplikace, například při naplánování dětské narozeninové oslavy. Do budoucna se počítá s tím, že půjde o komunitně tvořený web, na který budou přispívat jak experti z oboru, tak zaměstnaní rodiče, kteří zde budou sdílet své zkušenosti, jak jim technologie usnadnily život.