Muuto: dobrý design začíná osobou...

Redakce
09. Březen 2018
Skandinávská designová značka Muuto byla založena roku 2006 Peterem Bonnénem a Kristianem Byrge. Své jméno dostala podle finského slova muutos, což znamená nová perspektiva. Muuto se snaží rozšířit skandinávskou designovou tradici tím, že vybírá talentované designéry, kterým nechává svobodu vyjadřovat svůj příběh. Mezi slavná designérská jména, která s Muuto spolupracovala, patří Thomas Bentzen, Louis Campbell či TAF Architects.

Značka vytváří předměty každodenní potřeby, které jsou v souladu s její estetikou. Tím, že neustále přináší novou a originální perspektivu, se Muuto pořád vyvíjí a poskytuje zákazníkům špičkové a funkční designové objekty.

Sloganem Muuto, společnosti sídlící v Copenhagenu, je „New Nordic“. Jím chce naznačit, že tradiční skandinávský styl rozšiřuje o nové pohledy. Velmi oblíbené a dnes již ikonické jsou závěsné lampy E 27, nebo gumové lampy s názvem Unfold. Každou předsíň oživí kolekce věšáků The Dots.

Stylové jsou také doplňky do domácnosti. Mnoho lidí ze všech koutů světa má doma koše Restore, mísy Crushed, nebo dřevěné mlýnky na koření Plus, na něž se vztahuje 25letá záruka. Společnost se snaží, aby její produkty byly ohleduplné k životnímu prostředí. Toho jsou dokladem minimalistické lampy Leaf s LED zdrojem a kolekce originálních židlí Fiber.

Kontakty

Firemní články