Na výlet se těšte, protože pojedete na elektrokole GHOST HYB

Veronika Lešková
13. Září 2018

Elektrokolo je jízdní kolo pomáhající jezdci v jízdě pomocí elektrického pohonu. Elektrický motor elektrokola doplňuje sílu, kterou vynakládáte při šlapání. Díky tomu můžete, zejména ve stoupáních, ve srovnání s klasickým kolem jet snadněji a s vynaložením menšího úsilí. Stupeň intenzity elektrické asistence si můžete regulovat. Pomoc elektromotoru je možné zcela vypnout a zachovat tak funkci klasického jízdního kola.

Elektrokola jsou vhodná v podstatě pro každého. K jízdě na elektrokole nepotřebujete žádné řidičské oprávnění. Ocení jej lidé dojíždějící do práce nebo do školy. Jsou vhodná i pro ty, kteří mají zhoršené pohybové schopnosti. Elektrokolo vám dovolí dostat se vlastními silami za malé pomoci elektromotoru tam, kam byste jinak museli autem nebo hromadnou dopravou.

U toho nezvyklého modelu GHOST HYB Lector S8.7+ LC 2018 došlo ke změně "genetického materiálu" a my tak můžeme představit nejlehčí elektrokolo ve své třídě. Částečně integrovaná baterie dodává tomuto elektrokolu dravý vzhled. Elektrokolo pohání motor Shimano je postaveno na řazení Shimano SLX s 11 rychlostmi, pevné vidlici Ghost se zdvihem 120mm a brzdách Shimano. Unikátní spojení je 29" kola vepředu a 27,5+ palcového vzadu. Přední kolo dodá jistotu a zadní lehké odpružení.