NÁVRAT IKONICKÝCH HODINEK PANTHÈRE DE CARTIER VE VELKÉM STYLU

21. Červen 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13289

Francouzský dům Cartier znovu uvádí na trh své legendární hodinky Panthère de Cartier. Hodinky mají původní design z roku 1983, díky jehož nevšednímu stylu se staly nepostradatelným doplňkem pro celou generaci milovníků módy a luxusu.

Návrat těchto hodinek symbolizuje vrchol současné obrody stylu 80. let, kdy se ženskost začala projevovat zcela novým způsobem. Když se počátkem osmdesátých let objevily hodinky Panthère, okamžitě se staly symbolem dekády, ve které byl nejdůležitější úspěch, luxus a prestiž. Za jedny ze svých nejoblíbenějších hodinek je označily takové ikony stylu, jako byly Grace Jones, Jane Seymour, Cher a Elizabeth Taylor.

Výrazný, sebevědomý, kultivovaný: design Panthère zůstává stále stejný. Charakteristický vzhled hodinkám dodávají čisté linie s hranatým pouzdrem, zaoblené hrany, číselník s římskými číslicemi a ručičky ve tvaru meče. Pozornost zaujme nejen osmihranná korunka, ale také řemínek, který velmi příjemně přiléhá k zápěstí. Důmyslným prvkem – typickým pro hodinky Cartier – je spona na vnitřní straně řemínku, která se snadno ovládá a není zvnějšku vidět.

Bestseller své doby, hodinky Panthère de Cartier, jejichž výrobu značka Cartier začátkem nového tisíciletí zastavila, je v současnosti vysoce moderním kouskem. K dostání je ve dvou velikostech: 25,6 x 30,3 mm a 30,1 x 36,5 mm; a v několika provedeních. Vybrat si můžete z oceli, žlutého, růžového a bílého zlata, nabízeny jsou i v dvoubarevné kombinaci z oceli a žlutého zlata. Zvolit si můžete také z variant bez diamantů, s diamanty kolem lunety, v celodiamantovém provedení či se zcela unikátním dekorem panteřích skvrn z černého laku.

Od divoké kočky k obchodní značce: Panter provází Cartier od počátku 20. století. Poprvé se objevil na pozvánce na pařížskou výstavu šperků konanou v roce 1914 a postupně se z něj stal symbol této francouzské firmy. Majestátní charakter pantera je inspirací pro mnohé šperkařské a hodinářské kusy z dílny Cartier. Proto jsou Panthère de Cartier víc než jen hodinky – je to výraz osobnosti: nadčasového designu, dokonalých tvarů a brilantního vzhledu.

Galerie