Návrhářka Kateřina Geislerová slaví 15. výročí své značky. Kolekce podzim/zima 2018 vyzdvihuje stěžejní prvky její tvorby

Redakce LUXUS.cz
16. Říjen 2018

Kateřina Geislerová se řadí mezi významné představitele české módní tvorby. Její nonšalantní styl má již mezinárodní přesah. Letos oslavuje dekádu a půl od založení své stejnojmenné značky. Jubileum připomíná aktuální kolekce pro podzim a zimu letošního roku, do níž  vložila nejtypičtější prvky dosavadní práce. Jsou jimi vlněné kostýmové materiály, ženské střihy a výrazná dámsko-pánská silueta vzdávající hold tradiční krejčovině.

V řadě dostávají prostor také ženská sensualita a pomyslná křehkost vyjádřené za použití nejjemnějšího hedvábí a krajky. „Jelikož je má tvorba neoddělitelná od mého soukromí, tak i tentokrát čerpám z toho, co mi život přinesl. Společně s oslavou jubilejních patnácti let existence značky KG Kateřina Geislerová vychází má inspirace převážně z četných divadelních zážitků posledního roku. Různorodá dramatická zpracování ve mně dlouho doznívají a následně dozrávají v inspiraci. V kolekci podzim-zima 2018 se tak odráží lehká teatrálnost, některé linie a prvky jsou jemně akcentované, jako na jevišti,“ uvádí Kateřina Geislerová.


 

Došlo také k exkluzivní spolupráci Kateřiny Geislerové a herečky Jany Plodkové, které spojila vášeň k divadlu a jeho tvůrčí rozmanitost. Proto tento rok vznikla speciální limitovaná kolekce s názvem „Na Scénu“ inspirovaná právě talentovanou divadelní a filmovou herečkou. Osobitý styl a šíře dramatického talentu Jany Plodkové, dokreslující jevištní téma a prolínání ženského a mužského světa, zachytila v kampani přední módní fotografka Anna Mrázek Kovačič.

 

Anna Mrázek Kovačič je také autorkou doprovodných lookbookých fotografií pro kolekci podzim-zima 2018, které nafotila uprostřed působivé podzimní přírody na modelce a jedné z vítězek soutěže Elite Model Look z minulých let, Mirce Michlíkové.