Navštivte skvělou regenerační léčbu od Cryo Life lokální kryoterapii

Ondřej Petera
26. Listopad 2019

Kryoterapie je synonymem vitality a mládí. Nyní i Vy máte tu jedinečnou možnost navštívit odborné centrum na kryoterapii v samém srdci Prahy, centrum Cryo Life.

Pro ty, co by nebyli v obraze, kryoterapie je léčba za pomoci využívání chladu. Možná se to někomu může zdát jako něco nepříjemného, ale ujišťujeme Vás, že se to dnes již stalo součástí života profesionálních sportovců i lidí s vrozenými či získanými chorobami.

Odnož kryoterapie je lokální kryoterapie, není sice tak extrémní jako celotělová, avšak stejně účinná. Jedná se o stálici mezi fyzioterapeutickými procedurami, provádí se na nejmodernějším sucho vzdušném kryopřístroji Zimmer. Maximálně teplota vzduchu dosahuje jen -40°C. Výhodou této sucho vzdušné terapie spočívá v delším působení na určitou plochu těla, například na bolavý kloub, natažený sval, tvář, apod. Přitom však nepoškozuje pokožku omrznutím, dochází k působení nejen na povrch pokožky a receptory chladu, ale také na hluboké tkáně, svaly, šlachy a klouby.

Lokální kryoterapii můžete používat nejen k léčebným účelům, ale i těm preventivním. Rychle a efektivně Vás zbaví veškeré bolesti. Výsledný efekt je podobný jako u neurologické blokády.

Lokální terapie usnadňuje provádění fyzioterapií a masáží díky odstranění bolesti, snížení napětí ve svalech, vazech a šlachách. Zlepšuje citlivost tkání vůči elektrickému a magnetickému léčení. Při léčení čerstvých ran a úrazů Vás zbaví bolesti, redukuje záněty a předchází otokům. Zcela jistě Vás zajímá, jaké mohou vznikat vedlejší účinky? V případě správného provedení procedury nejsou známy žádné takové případy.

Pro koho a v jakém stavu není lokální kryoterapie vhodná?

Lokální kryoterapie pro Vás není rozhodně vhodná léčba, trpíte-li alergiemi na chlad, krevními onemocněními, nádorovými onemocněními, respiračními infekcemi, jako je chřipka, zvýšená teplota, či místo, na něž chcete kryoterapii zacílit, obsahuje metalické částice.

Pro koho je lokální kryoterapie naopak vhodná?

Jejími hlavními účinky jsou podpora pružnosti a omlazení pokožky. Redukce celulitidy a tukových zásob. Pro ještě větší umocnění kryoterapie rozhodně nevynechejte ani masáže.

Můžeme ji rozhodně doporučit všem, co trpí ortopedickými, traumatologickými či chirurgickými problémy. Je vhodná na léčení zlomenin, naraženin, natažených svalů, vykloubení či jako prevence proti otokům. Dále můžeme jmenovat artrózy, různorodé zánětlivé a degenerační stavy měkkých tkání kolem kloubů.

Rozhodně nevynechávejte lokální kryoterapii ani v případě, kdy se popálíte či se Vám stane i otevřený úraz.

Pokud jste návštěvníky neurologie, kryoterapie je jistě to první, co Vám bude doporučeno. Nezapomínejte na ni ani při kožních onemocněních všeho druhu, pro regeneraci po plastických operacích či pro problémy s akné, které dnes trápí většinu teenagerů.

Nemusíte se rozhodně bát, že byste při kryoterapii měli umrznout, jelikož její délka je něco kolem tří minut. To, jaký čas na kryoterapii strávíte, se totiž určitě s ohledem na problém, kterým trpíte.

Jak to všechno probíhá?

Stačí pouze navštívit centrum Cryo Life, kde po příchodu vyplníte krátký dotazník a dostanete odbornou konzultaci. S sebou si stačí vzít pouze odvahu a především dobrou náladu, o zbytek se postará profesionální tým Cryo Life.

Na podrobnější ukázku toho, jak kryoterapie probíhá, se můžete podívat na tomto videu.