NEWS & ARTICLES

Nejlepší český President: guru moravského vinařství představuje to nejlepší z roku 2015

ARTICLE BY

Nejnovější průzkumy ukazují, že Češi v poslední době pijí víno častěji, než tomu bylo v minulosti, jsou si ochotni připlatit za kvalitu a výrazně upřednostňují tuzemská vína. Obliba moravských vín je oprávněná a již dávno podložená řadou ocenění ze světa. Mezi největší a nejzkušenější české vinaře, po právu přezdívaný jako guru moravského vinařství, patří Miloš Michlovský, který aktuálně představuje poklad ze svých vinohradů. Nejoriginálnější víno, jaké můžete na Moravě aktuálně najít, nese označení President Cuvée 15 a je připraveno pouze z odrůdy Ryzlink Vlašský.

„Víno potom, jak se zrodí v hlavě, se tvoří hlavně ve vinohradě,“ říká zkušený vinař, šlechtitel Doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc a dodává: „Podílet se na tvorbě vína, které je dokonalým produktem okolní přírody, je pro nás nejen otázkou existenční, ale i radostí z vykonané práce, určitého druhu umění a oprávněné hrdosti a pýchy.“

Cuvée President připravuje se jako exkluzivní cuvée, vždy jen v nadprůměrném ročníku, jedná se o víno výjimečných vlastností, které si zaslouží být „presidentem“ všech vín. Nejnovější přírůstek do řady President je bílé Cuvée 15 a najdete v něm oblíbený „Vlašák“ pouze z Pálavy, konkrétně z obce Perná, kde dává tato odrůda výjimečná a neopakovatelná vína.

V tomto případě je jeho charakter podtržen školením vína v dubových sudech různých objemů, vyrobených z různých druhů dubu, s rozdílnou zrnitostí a různou intenzitou toustování. Díky tomu se podařilo připravit špičkové víno, které potěší milovníky vína už teď a zároveň má mohutný potenciál pro další zrání.

Jako první v této řadě vznikl v loňském roce President Cuvée 13 – výjimečné červené víno, připravené ze 4 odrůd, pocházejících ze všech 4 moravských podoblastí. Cuvée obsahuje Merlot, Svatovavřinecké, Cabernet Moravia a v neposlední řadě Alibernet, který lze bez nadsázky považovat za jedno z nejúspěšnějších novošlechtění v Evropě.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

VINSELEKT MICHLOVSKÝ
777569602
michlovskal@michlovsky.com
21. dubna 733, Lednice

Firemní články

Nejlepší český President: guru moravského vinařství představuje to nejlepší z roku 2015

12.9.2017

Nejnovější průzkumy ukazují, že Češi v poslední době pijí víno častěji, než tomu bylo v minulosti, jsou si ochotni připlatit za kvalitu a výrazně upřednostňují tuzemská vína. Obliba moravských vín je oprávněná a již dávno podložená řadou ocenění ze světa.