Nejluxusnější lyžařská střediska světa

Hana Benešová
20. Červenec 2017

Pro mnoho lidí patří dovolená v některém z vyhlášených lyžařských středisek k zimě stejně nedílně jako silvestrovské oslavy. Není však středisko jako středisko a největší zájem samozřejmě přitahují ta nejluxusnější. Kritérií, podle kterých lze jednotlivá střediska hodnotit je mnoho a objektivní žebříček proto sestavit nelze. Je ale možné vybrat střediska, která se v jednotlivých hodnoceních umisťují na předních příčkách pravidelně. Toto jsou některá z nich.

Zermatt, Švýcarsko Existuje v Evropě lepší místo pro krásné lyžování než přímo pod vrcholem Matterhornu? Desítky kilometrů dokonale upravených sjezdovek, na kterých je možné absolvovat 17-ti kilometrový sjezd s převýšením 2.3 km. Může být něco lepšího než takovéto lyžování, po kterém se přesunete do jednoho z mnoha luxusních hotelů a poté do některé exkluzivní restaurace? Zermatt vynechat opravdu nelze.

Park City, USA Středisko Park City si mnoho lidí spojí se zimními Olympijskými hrami v roce 2002. Stát Utah, kde středisko leží, je vyhlášený dokonalým sněhem, který je údajně nejsušší na světě. Pokud k bezchybnému lyžování připočítáte i prvotřídní služby, výsledkem je místo, které by byl hřích na cestách za lyžováním minout.

Aspen, USA Aspen v Coloradu se stal synonymem pro opravdu luxusní lyžařské středisko. Jeho hlavním lákadlem je nepřeberné množství obchodů exkluzivních značek, prvotřídních hotelů i vyhlášených restaurací. Pokud po lyžování vyhledáváte právě takové prostředí, není na světě lepšího místa než právě Aspen.

Whistler, Kanada Samozřejmost, s jakou se kanadský Whistler často stává vítězem anket o nejlepší lyžařské středisko světa, nutí k zamyšlení. Whistler, 120 km od Vancouveru, do které míří ročně přes dva miliony návštěvníků. Kanadská kvalita služeb, čistý pacifický vzduch i pohádkové scenérie tvoří dokonalý mix všeho, z čeho lze umixovat úspěch a popularitu.

Firemní články