Největší výstava o historii počítačových her GAME ON míří do Prahy

Hana Benešová
13. Září 2017
Prestižní londýnské kulturní centrum Barbican přiveze do Prahy jednu ze svých nejúspěšnějších expozic – výstavu o historii, vývoji a budoucnosti počítačových her GAME ON. Ve více než třiceti světových metropolích ji už viděly téměř 4 miliony lidí.

Výstava představí ucelenou kolekci zásadních her, které tvořily herní historii od prvních zařízení ze 60. let, přes Pong, Space Invaders, Super Maria, GTA, až po herní novinky, které jsou teprve v přípravě. Své místo tu bude mít i virtuální realita. Součástí expozice je rovněž speciální sekce o marketingu a vývoji her, o hudbě k hrám i propojení filmu a her.

Návštěvníci budou mít jedinečnou šanci vyzkoušet si legendární arkádu Star Wars z roku 1983 od firmy Atari, k vidění bude i bondovka GoldenEye 007 nebo hra Tomb Raider z roku 1996. Součástí expozice bude také unikátní české oddělení představující domácí herní scénu, které krom Prahy jinde neuvidí.

Pořadatelé pro umístění výstavy zvolili prostor nově vznikajícího Art&Digital centra v hale 40 v Pražské tržnici v Holešovicích. Ke zhlédnutí bude od 21. září 2017. Všechny exponáty, až na dva unikátní historické kousky, jsou uzpůsobeny k hraní a návštěvníci si je mohou zahrát přímo na místě.

Součástí výstavy je bohatý doprovodný program: exhibiční turnaje i turnaje pro veřejnost, přednášky ikon české herní scény, speciální program zde budou mít tvůrci videí na letsplayeři, youtubeři a cosplayeři.

„Je to je unikátní šance pro návštěvníky všech generací a zájmů poznat celý tento herní svět a jeho komunitu. Nabídneme nejen unikátní vhled do jejího světa, nabídneme i odborné přednášky o bezpečnosti hraní, ale i kyberprostoru jako takového,“ slibuje Urban.