Výstava

Největší výstava o historii počítačových her GAME ON míří do Prahy

EVENT BY

Největší výstava o historii počítačových her GAME ON míří do Prahy.
K vidění budou herní zařízení od roku 1968 po současnost.
Expozice nabídne více než 150 hratelných her.

Praha – Prestižní londýnské kulturní centrum Barbican přiveze do Prahy jednu ze svých nejúspěšnějších expozic – výstavu o historii, vývoji a budoucnosti počítačových her GAME ON. Ve více než třiceti světových metropolích ji už viděly téměř 4 miliony lidí. Expozici bude doplňovat bohatý doprovodný program.
Výstava představí ucelenou kolekci zásadních her, které tvořily herní historii od prvních zařízení ze šedesátých let, přes Pong, Space Invaders, Super Maria, GTA, až po herní novinky, které jsou teprve v přípravě. Své místo tu bude mít i virtuální realita. Součástí expozice je rovněž speciální sekce o marketingu a vývoji her, o hudbě k hrám i propojení
filmu a her.
Návštěvníci budou mít jedinečnou šanci vyzkoušet si legendární arkádu Star Wars z roku 1983 od firmy Atari. Divák se tak na chvíli může stát pilotem X-Wing letounu a bojovat proti stíhačkám TIE ze závěru epizody IV. K vidění bude i bondovka GoldenEye 007 nebo hru Tomb Raider z roku 1996, kterou proslavila Lara Croft.

Součástí expozice bude i unikátní české oddělení představující domácí herní scénu, které krom Prahy jinde neuvidí. Pořadatelé pro umístění výstavy zvolili prostor nově vznikajícího Art&Digital centra v hale 40 v Pražské tržnici v Praze Holešovicích. K vidění tam bude od 21. září 2017. Všechny exponáty, až na dva unikátní historické kousky, jsou uzpůsobeny k hraní a návštěvníci si je mohou zahrát přímo na místě. Výstava je přehledně členěna do dvaceti jednotlivých sekcí, podrobně mapující jednotlivá období vývoje i typu her v různých regionech světa. Speciální sekci zde budou mít i časopisy a herní média.

„GAME ON je první výstavou na světě, která mapuje fenomén počítačových her. Díky kurátorům Barbican Centre je celá kolekce seřazena jako ucelený přehled vývoje do kontextu kulturního vývoje světa, tak jako je to třeba s klasickým výtvarným uměním,“ uvedl ředitel
výstavy David Urban.
Výstavu pořadatelé koncipovali jako multigenerační zábavu. Bohatý program je připraven nejen pro malé děti, ale rovněž pro jejich rodiče a nadšení mohou být v mnoha případech jistě i prarodiče. Součástí výstavy je bohatý doprovodný program: exhibiční turnaje i turnaje pro veřejnost, přednášky ikon české herní scény, speciální program zde budou mít tvůrci videí na letsplayeři, youtubeři a cosplayeři.
„Je to je unikátní šance pro návštěvníky všech generací a zájmů poznat celý tento herní svět a jeho komunitu. Nabídneme nejen unikátní vhled do jejího světa, nabídneme i odborné přednášky o bezpečnosti hraní, ale i kyberprostoru jako takového,“ slibuje Urban.

Holešovická tržnice, hala 40, výstavní plocha více než 2000 m2
Od 21. září
Výstava se koná pod záštitou radní hlavního města Prahy Ireny Ropkové a získala rovněž
záštitu Městské části Praha 7

Galerie

Medailonek společnosti

Barbican Centre
020 7638 8891
tickets@barbican.org.uk
Silk Street, London

Firemní články

Největší výstava o historii počítačových her GAME ON míří do Prahy

13.9.2017

Prestižní londýnské kulturní centrum Barbican přiveze do Prahy jednu ze svých nejúspěšnějších expozic – výstavu o historii, vývoji a budoucnosti počítačových her GAME ON. Ve více než třiceti světových metropolích ji už viděly téměř 4 miliony lidí.