NEJVYŠŠÍ ŘEMESLNÉ UMĚNÍ VE SLUŽBÁCH CARTIER

08. Březen 2018 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17241

Letošní hodinářská výstava Salon International de la Haute Horlogerie vdechla nový život ikonickým komplikacím Cartier. Slavný hodinářský dům ohromuje perfektní rovnováhou mezi čistým designem a výraznými liniemi a přináší modely balancující na tenké hranici mezi vytříbenou elegancí a výstředností.

Mysteriózní strojek, ikona vysokého hodinářství Cartier, se zrodila v roce 1912 ze spolupráce mezi Louisem Cartierem a hodinářem Mauricem Coüetem, jehož první mysteriózní hodiny, známé jako Model A, byly inspirovány hodinami známého iluzionisty, Jeana-Eugèna Roberta-Houdiniho. Tento rok Cartier uctívá historické modely ve dvou nových hodinářských interpretacích Rotonde de Cartier: Skeleton Mysterious Double Tourbillon a vůbec poprvé Mysterious Day & Night.

HODINKY ROTONDE DE CARTIER SKELETON MYSTERIOUS DOUBLE TOURBILLON, CALIBRE 9465MC Strojek Mysterious Double Tourbillon, vytvořený v manufaktuře v La Chaux-de-Fonds v roce 2013, představuje milník v hodinářské historii značky Cartier: tourbillon vypadá, jako by se vznášel v pouzdře hodinek bez jakéhokoliv spojení se strojkem.

Dvojitý létající tourbillon udělá jednu celou rotaci za 60 sekund, zatímco klec tourbillonu vykonává druhou rotaci, ve které každé celé kolo trvá pět minut. Veškeré komponenty hodinek jsou dokončovány ručně. Křivky hodinek spolu s mysteriózním strojkem jsou doplněny o geometrii otevřené architektury skeletonových mostů ve tvaru římských ručiček, která podtrhuje lehkost a sílu průhledného 45mm pouzdra z platiny. Model, poháněný manufakturním strojkem Calibre 9465 MC s manuálním nátahem, je oceněný Ženevskou pečetí. K dostání je v limitované edici 30 kusů a ve variantě s diamanty.

HODINKY ROTONDE DE CARTIER MYSTERIOUS DAY & NIGHT WATCHHodinky Rotonde de Cartier Mysterious Day & Night ukrývají ve svém velkorysém pouzdře z 18 karátového růžového zlata dvě historické komplikace domu Cartier: mysteriózní strojek a indikátor dne a noci. Tyto komplikace se datují k roku 1912.

Cartier v novém modelu tyto dvě komplikace propojuje ve svém vysokém hodinářství vůbec poprvé: Slunce putuje na průhledném pozadí v horní polovině ciferníku do chvíle, než přenechá prostor Měsíci. Obě nebeská tělesa se střídají, indikujíce jednotlivé hodiny během dne a noci. V dolní polovině ciferníku se nachází retrográdní minutový ukazatel. Kouzlo vzdušného čtení času je umocněno kontrastujícím paprskovým zdobením guilloché a leštěnými zlatavými plochami v saténové úpravě. K dostání jsou také v bílém zlatě.

Galerie