NEWS & ARTICLES

Některé věci nebyly určeny do lidských rukou: Geostorm - Globální nebezpečí

ARTICLE BY

Geostorm – Globální nebezpeční je akční film, který si již za pár dní mohou nadšenci do tohoto žánru zakoupit u Bioscopu také ve formátu Blu-ray. Ve filmu, který zrežíroval Dean Devlin, hraje například Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish, Ed Harris a Andy Garcia.

Naši planetu ohrožuje série neobvyklých přírodních katastrof, a tak se přední představitelé z celého světa dohodnou na vybudování složité sítě satelitů k řízení globálního klimatu, která by zajistila bezpečnost obyvatel planety. Jenže najednou se cosi pokazí – systém vytvořený k ochraně Země na ni začne útočit. Začíná proto závod s časem, kdy je nutné odhalit skutečné nebezpečí dřív, než udeří globální geomagnetická bouře a smete ze zemského povrchu všechno... a všechny.

Magic Box

V rámci bonusů režisér Dean Devlin rekapituluje cestu, která vedla ke vzniku snímku Geostorm: Globální nebezpečí, a herci a členové štábu hovoří o globální filmové spolupráci. Zajímavostí je, že některé scény odehrávající se v NASA se točily v reálném zařízení NASA v New Orleans.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

BIOSCOP
221436325
pospisilova@bioscop.cz
Kunětická 2534/2, Praha

Firemní články

Official Press Release

KAREL RODEN VE FILMU IRENY PAVLÁSKOVÉ - FOTOGRAF

5.1.2015

Již za 3 dny proběhne velká premiéra dlouho očekávaného filmu, v němž hlavní slovo má Karel Roden, Marie Málková, Vilma Cibulková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil, Marika Procházková, Patrik Děrgel, Jitka Sedláčková, Igor Orozovič, Vanda Konečná, Jenovéfa Boková a další.

Official Press Release

KRÁLOVSKÝ VÍKEND, BRITSKÁ KOMEDIE MÁ PREMIÉRU 21.ÚNORA 2013

15.2.2013

Každý občas potřebuje rozptýlení od každodenních starostí. I prezident.

Official Press Release

NOVÝ FILM RIVALOVÉ (RUSH): NIKI LAUDA A JAMES HUNT - VĚČNÍ RIVALOVÉ, PREMIÉRA 3. ŘÍJNA 2013

24.9.2013

Dokonalý profesionál versus neodolatelný playboy. Jedno však mají společné: nezkrotnou touhu po vítězství v závodech plných zvratů, nebezpečí a blízkosti smrti.

Official Press Release

KANDIDÁT - SKUTEČNÝ PŘÍBĚH, KTERÝ SE NESTAL…

20.2.2014

 
Kndidát je nový celoveční koprodukční film CZ - SK. Film byl zpracován na motivy stejnojmenné knihy Maroše Hečka a Michala Havrana, kteří ho spolu se scénáristou Peterem Balkem převedli do moderního filmového jazyka a vypráví o pozadí a zákulisí kampaně na prezidenta.

Official Press Release

TIP NA FILM: YVES SAINT LAUREN

6.3.2014

Originální, provokativní, výstřední, inspirativní. Plachý, samotářský, nevyrovnaný, uzavřený. To byl jeden z nejtalentovanějších návrhářů světa módy. To byl Yves Saint Laurent. Toto je jeho příběh…
 

Official Press Release

POZVÁNKA DO KINA: STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL

29.4.2014

15. 5. 2014 přichází k nám do kin švédský dobrodružný i komediální film nevšedního zaměření. Hlavnímu hrdinovi, Allanu Karlssonovi, je 100 let a žije v domově důchodců, kde by měl strávit svůj zbývající čas na tomto světě. Tam také pro něj ale chystají velkou oslavu k jeho kulatým narozeninám.

Official Press Release

STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA

11.5.2014

Nenechte si ujít naprosto jedinečný filmový příběh o dvojici Zikmund a Hanzelka, jež odkryje celou řadu doposud nezveřejněných skutečností.

Official Press Release

DALŠÍ FILM WOODYHO ALLENA JDE DO KIN – IRACIONÁLNÍ MUŽ

21.7.2015

Máte rádi filmy Woodyho Allena? Můžete se těšit na další, jehož premiéra je stanovena na 30.7. V hlavní roli bude excelovat svůdná Emma Stone, která si zahrála v Birdmanovi a Joaquin Phoenix, který získal Zlatý Glóbus za roli ve filmu Walk the line.

MUZIKÁL ANEB CESTY KE ŠTĚSTÍ V KINECH JIŽ V LEDNU

28.12.2015

Jako poklona legendárnímu muzikálu Starci na chmelu vzniknul nový hudební film MUZIKÁL aneb Cesty ke štěstí. Ve filmu jsou použity písně ze Starců na chmelu, nejedná se však o jeho remake.

Já, kocour je zábavný mix rodinné komedie s magickými kouzly a prvky grotesky

5.10.2016

Mimo to přináší možnost vidět jednoho z nejtalentovanějších herců současnosti obývat tělo rozkošného kocoura jménem pan Chlupáč. „Pro mě byl tenhle film velká příležitost, protože moc rád točím komedie,“ říká dvojnásobný držitel Oscara, Kevin Spacey. „Lidé mě často díky mým rolím vnímají jako temného, spíše padoucha.

Hořkosladký příběh Cafe Society je dalším vydařeným kouskem Woody Allena

6.10.2016

Woody Allen se filmem Café Society ponořil do světa třpytivého pozlátka Hollywoodské smetánky i gangsterského nočního života New Yorku třicátých let. Allenovo scenáristické i režisérské umění doplňuje hvězdná herecká sestava: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell Blake Lively či Corey Stoll.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny je neobyčejný příběh o odvaze a obětavosti, který se stal legendou

8.12.2016

Film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, oscarového režiséra Mela Gibsona, je inspirovaný skutečným příběhem muže, který se během války stal hrdinou bez jediného výstřelu. Film získal 7 nominací Critics’ Choice Award, včetně nominace za nejlepší film, nejlepšího herce a nejlepší režii.

Karel Roden

Film MASARYK má nový plakát a knihu a další ukázku vztahu k slavnému otci

13.12.2016

Nový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období diplomata a politika Jana Masaryka vstoupí do kin 9. března 2017, kam jej doprovodí nová verze plakátu s představitelem titulní role Karlem Rodenem.

VŠECHNO NEBO NIC: komedie o dvou majitelkách knihkupectví a jejich eskapádách s muži

1.1.2017

Linda a Vanda jsou nerozlučné kamarádky. Mají po třicítce, jsou spolumajitelky malého knihkupectví v centru města, ale jinak jsou každá jiná. Linda (Táňa Pauhofová) je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti.

Dlouho očekáváný film Mlčení Martina Scorseseho již brzy vstoupí do českých kin

10.2.2017

Film Mlčení, v originále Silence, oscarového režiséra Martina Scorseseho vstoupí do českých kin už 16. února. Historický velkofilm vypráví o pronásledování křesťanů v Japonsku v 17. století.

Režisér filmů Pátý element a Lucy přináší do kin novinku: Valerian a město tisíce planet

24.7.2017

20. července BIOSCOP uvedl do kin film Luca Bessona Valerian a město tisíce planet, který má mezinárodní hvězdné obsazení. Hrají v něm mimo jiné Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk.

Bioscop

MLČENÍ, skvělé historické drama s Liamem Neesonem

1.8.2017

Máte-li rádi historická dramata, určitě stojí za zhlédnutí film Mlčení (Silence). Odehrává se v polovině 17. století, kdy je Japonsko zcela uzavřené kontaktu se západními mocnostmi. Křesťanství je zde postavené mimo zákon a křesťané musí svou víru skrývat.

Ghost in the Shell: nervydrásající SCI-FI se Scarlett Johansson

7.8.2017

Vizuálně podmanivý snímek se odehrává v budoucnosti, v níž je lidstvo závislé na moderních technologiích víc než kdy dřív. Major (Scarlett Johansson) věří, že byla zachráněna ze spárů smrti, aby se stala první svého druhu: lidskou myslí uvnitř robotického těla, sestaveného k boji proti kyberzločinu.

BIOSCOP

Již za pár dní přijde do kin film Po strništi bos

14.8.2017

Film Po strništi bos, který má premiéru 17. srpna, s čerpá ze vzpomínek na dětství, které prožil Zdeněk Svěrák za války na venkově. Svým námětem zapadá do řady filmů Obecná škola, Kolja a Vratné lahve, v nichž rodinná tvůrčí dvojice vypráví o různých fázích života mužského protagonisty na pozadí dějinných událostí.

Legendání film Kmotr vyšel v nové edici

21.8.2017

Nová kolekce Kmotr v edici Omerta přináší filmy Francise Forda Coppoly mapující vzestup a pád rodiny Corleonů, v podobě, jakou si nadčasová trilogie zaslouží. Spolu s restaurovanými filmy totiž obsahuje exkluzivní, dosud nevydané sběratelské předměty.

Nová generace strážců vesmíru se představuje ve filmu Power Rangers

28.8.2017

Pokud milujete akční, fantasy a Sci-Fi žánr, mohl by se Vám líbit americký film Power Rangers. O čem že pojednává?

John Wick 2, akční film o nájemném vrahu s Keanu Reevesem v hlavní roli

4.9.2017

Další dobrodružství nájemného zabijáka Johna Wicka je americkou novinkou letošního roku. V pokračování úspěšného akčního thrilleru přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník.

Wonder Women, fantasy film o neporazitelné bojovnici

11.9.2017

Wonder Woman je film, který přišel na světlo světa letošního roku. Patří do žánrů: akční, fantasy, Sci-Fi a dobrodružný.

Masaryk, životopisné drama se skvělým Karlem Rodenem

16.9.2017

Film Masaryk od režiséra Julia Ševčíka přišel do kin loňského roku. U diváků si brzy našel oblibu. Toto historické, československé drama, se řadí k těm filmům, které se jen tak neomrzí, a proto je dobré mít je doma ve špičkové kvalitě. Od září letošního roku ho společnost Bioscop nabízí také ve formátu Blu-ray.

ESA Z PRALESA, ANIMOVANÝ FILM, KTERÝ VAŠE DĚTI POBAVÍ

25.9.2017

Chodíte-li rádi se svými ratolestmi do kina, neměli byste si nechat ujít film Esa z pralesa. Tento animovaný film přijde do našich kin 5. října. Hlavní postavou tohoto je Maurice, který sice vypadá jako obyčejný tučňák, ale uvnitř jeho hrudi bije statečné srdce tygra. Však byl také vychován hrdou tygřicí.

Odysea, skutečný příběh rodiny podmořských dobrodruhů

3.10.2017

Film Odysea je francouzské drama, které spatřilo světlo světa loňského roku. Nyní tento film pro milovníky moře a všeho s ním spjatého nabízí Biscop.

Chatrč: Nikdy nejsi úplně sám

9.10.2017

Chatrč je americké drama, které přišlo do kin letošního roku. Nyní jej i společnost Bioscop nabízí ve formátu Blu-Ray. Film byl natočen podle světového bestselleru Williama Paula Younga. A co se dalo očekávat, i filmové zpracování se stalo velmi oblíbené.

Poslední rytíř, zatím nejlepší Transformers vůbec

16.10.2017

Máte-li rádi akční filmy, neměli byste si nechat ujít letošní novinku Transformers: Poslední rytíř. Společnost Biosonic tento americký snímek od konce října nabízí také ve formátu 3D na Blu-ray. Kromě filmu samotného obsahuje také několik zajímavých bonusů.

O naději, která dává lidem křídla: Vykoupení z věznice Shawshank

24.10.2017

Vykoupení z věznice Shawshank je jeden z nejlepších a nejoblíbenějších filmů, které kdy byly natočeny. V tomto americkém dramatu z roku 1994 doslova září Tim Robbins a Morgan Freeman. Nyní tento film, který by neměl chybět v žádné kvalitní filmotéce, nabízí společnost Bioscop na Blu-ray.

JIŽ BRZY PŘIJDE DO KIN RODINA MONSTER - PŘÍŠERÁKOVI

30.10.2017

2. listopadu přijde do českých kin animovaná komedie Příšerákovi pojednávající o ne právě šťastné rodince Wishbonových. Máma Emma má knihkupectví, které je před krachem, táta Frank je přepracovaný a každý den trpí pod tyranským šéfem.

JIŽ ZA NĚKOLIK DNÍ PŘIJDE DO KIN FILM SUBURBICON: TEMNÉ PŘEDMĚSTÍ

6.11.2017

Na tento americkobritský krimi film s prvky mysterióznosti se můžete těšit již 9. listopadu, kdy bude mít u nás premiéru. Diváky zavede do 50. let a prosluněného středo-amerického městečka Suburbicon, kdy zde bylo bezstarostné a idylické žití. Malebné domky s upravenými trávníky byly dokonalým místem pro šťastné rodiny.

Legendární „Motýlek“ se Stevenem McQueenem bude k dostání i na Blu-Ray

13.11.2017

Film Motýlek, v originále Papillon, je francouzsko-americké drama, které pojednává o kasaři Henri Charriereovi. Je natočen podle životopisné knihy samotného Henriho Charriera, který svůj příběh napsal až ve 62 letech. Text vydalo nakladatelství bez úprav a kniha se stala okamžitě bestsellerem.

Skvělý seriál pro dlouhé zimní večery? Westworld!

20.11.2017

Televizní seriál Westworld je velmi oblíbený. Tuto jakousi temnou odyseu k počátkům vývoje umělého vědomí a evoluci hříchu vytvořila autorská dvojice Jonathan Nolan a Lisa Joy.

30. LISTOPADU PŘIJDE DO KIN ŽIVOTOPISNÝ FILM NÁDECH PRO LÁSKU

27.11.2017

Robin Cavendish a jeho manželka Diana jsou okouzlující mladý pár. Oba milují cestování a dobrodružství. Během pobytu v Keni ale Robin ochrne a prognózy lékařů nejsou příliš optimistické.

Dunkerk: Když 400 000 mužů nemohlo jít domů, přišel…

4.12.2017

V letošním roce představil slavný režisér Christopher Nolan (Interstellar, Počátek, trilogie Temný rytíř) svůj další film – Dunkerk s Fionnem Whiteheadem, Kennethem Branaghem, Markem Rylancem a Tomem Hardym v hlavních rolích.

Interstellar od Christophera Nolana vás přenese za hranice naší galaxie

11.12.2017

Z dílny režiséra Christophera Nolana (Počátek, trilogie Temný rytíř) se skupina výzkumníků vydává na nejdůležitější misi v historii lidstva.

Valerian a město tisíce planet Vás zavede do 28. století

18.12.2017

Valerian a město tisíce planet je akční Sci-Fi film z letošního roku, který vznikl od legendárního režiséra filmů Leon, Pátý element a Lucy - Luca Bessona.

Osvěžující akční komedie Zabiják & bodyguard bude k dostání i na Blu-ray

2.1.2018

Od 17. ledna si můžete u Bioscopu zakoupit americkou komedii loňského roku Zabiják & bodyguard , ve které excelují Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson. Jejím mottem je: Nikdy ho nespouštěj z očí. Nikdy nezklam svého strážce. Nikdy se nezamiluj.

KOLO ZÁZRAKŮ, DALŠÍ DRAMATICKÝ SNÍMEK WOODYHO ALLENA

8.1.2018

Od 4. ledna letošního roku je v našich kinech film Woodyho Allena – Kolo zázraků. Dramatický příběh vášně, násilí a zrady natočil tento světoznámý režisér podle svého scénáře. I tentokrát získal pro film ty nejlepší herecké hvězdy současnosti.

TO: Vydařená filmová adaptace Kingovy hororové knihy

15.1.2018

To je mistrovská hororová kniha Stephena Kinga, která díky režisérovi Andy Muschiettimu ožila pro další generace. Povedený horor byl natočen loňského roku. Režisér udělal ve filmu několik změn. Poté poslal autorovi knihy za ně omluvu, ale King mu odepsal, že se vším souhlasí a líbí se mu.

Do kin vstoupila skvělá komedie F. Renče "Zoufalé ženy dělají zoufalé věci"

23.1.2018

18. ledna měl premiéru nový film Filipa Renče s názvem Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, který byl natočen podle stejnojmenné knihy Haliny Pawlowské. V hlavní roli se v něm představí Klára Issová, představitelka Olgy, která stále touží najít pravou lásku.

Americký zabiják: akční film s Dylanem O´Brienem v hlavní roli

29.1.2018

Od 7. února bude k prodeji akční film Americký zabiják, který vznikl loňského roku. Ve svých 112 minutách mapuje vzestup Mitche Rappa (Dylan O´Brien), nováčka CIA pro „černé operace“, pod velením veterána studené války Stana Hurleyho (Michael Keaton).

Dokonalý svět: zdařilé kriminální drama od Clinta Eastwooda

5.2.2018

Dvojnásobní držitelé Ceny Akademie® Kevin Costner* a Clint Eastwood** stojí na opačných stranách zákona a střetnou se v Dokonalém světě, slavné, vícevrstevné sáze (režírované Eastwoodem) o honu na člověka, která hřmí silničkami Texasu až k bolestné srážce s osudem.

Některé věci nebyly určeny do lidských rukou: Geostorm - Globální nebezpečí

12.2.2018

Geostorm – Globální nebezpeční je akční film, který si již za pár dní mohou nadšenci do tohoto žánru zakoupit u Bioscopu také ve formátu Blu-ray. Ve filmu, který zrežíroval Dean Devlin, hraje například Gerard Butler, Jim Sturgess, Abbie Cornish, Ed Harris a Andy Garcia.

Kamil Kožíšek a Milan Cieslar uvádějí komedii Věčně tvá nevěrná

19.2.2018

Po velmi úspěšném filmu Život je život, který získal ocenění na festivalu, napadla režiséra Milana Cieslara myšlenka pokračovat v komediálním žánru.

Mysteriózní horor matka!, zatím poslední počin Darrena Aronofského

26.2.2018

Matka! Je horor od Darrena Aronofského, věhlasného scénáristy a režiséra, který mimo jiné režíroval úspěšný film Černá labuť. Ve filmu hrají držitelé Oscara® Jennifer Lawrence* a Javier Bardem, kteří zde podávají zdrcující výkony.

Thor: Ragnarok vychází v limitované sběratelské edici ve formátu Blu-ray

6.3.2018

Již od zítřka si budou moci příznivci Thoru tento akční fantasy film zakoupit v limitované edici na formátu Blu-ray, a to na www.bioscop.cz.

Za pár dní přijde do kin Tlumočník, tragická roadmovie o svérázných starých pánech

12.3.2018

Osmdesátiletému tlumočníkovi Alimu Ungárovi se dostane do rukou kniha důstojníka SS, v níž popisuje své působení na Slovensku. Ali si uvědomí, že muž je pravděpodobně zodpovědný za popravu jeho rodičů. Vydá se za bývalým esesákem do Vídně. Místo vraha rodičů však najde jen jeho sedmdesátiletého syna.

operace Entebbe, politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976

5.4.2018

Když 27. června 1976 převezmou únosci kontrolu nad letem Air France z Tel Avivu do Paříže, cestující na palubě netuší, jaké utrpení je čeká. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlmann (Rosamunde Pike) a Wilfried Böse (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození Palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě.

Liga spravedlnosti nesmí ve filmotéce milovníků komiksů chybět!

20.3.2018

Liga spravedlnosti, akční film z roku 2017, je od 14. března k dostání také ve formátu Blu-ray. Podtitul filmu, v němž hraje hlavní roli Ben Affleck, zní „Sám celý svět nemůžeš zachránit“.

Bajkeři, česká komedie s Adamem Mišíkem v hlavní roli

27.3.2018

Od března je na www.bioscop.cz k zakoupení také česká komedie od Martina Koppa s názvem Bajkeři. Pojednává o nevlastních bratrech, Jáchymovi a Davidovi, kteří společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí.

Neúplatní: legendární film o nelítostné válce s gangstery

10.4.2018

Od 25. dubna bude na www.bioscop.cz k prodeji americké akční drama Neúplatní ve formátu Blu-ray. Tento film od Briana De Palmy vypráví velkolepý a drsný příběh mafiánského bosse, který za dob prohibice kontroloval Chicago, a muže zákona, co se zavázal s jeho nadvládou skoncovat.