NEWYORSKÝ BUTIK CARTIER SE DOČKAL SVÉHO ZNOVUOTEVŘENÍ

Redakce
14. Září 2016
Čtenost článku je: 13146 [?]

Po čtyřleté renovaci se 7. září znovuotevřel legendární Cartier Mansion. Práh tohoto honosného domu, jehož historie začala před téměř 100 lety, nejednou překročily takové slavné ženy jako Elizabeth Taylor, Barbara Hutton, Grace Kelly či vévodkyně z Windsoru.

Dům sídlí již od roku 1917 na jedné z nejlepších adres v New Yorku, 5th Avenue 712. Slavnostní otevření bylo tečkou za nejrozsáhlejší rekonstrukcí v historii značky, která trvala celé čtyři roky.

Katie Holmes

Katie Holmes

Nový butik je oproti původnímu čtyřikrát větší, ze dvou pater se rozšířil na patra čtyři. Jeho autorem je proslulý francouzský architekt Thierry Despont. Ve svém návrhu se soustředil téměř výlučně na unikátní kusy a na zakázku vyráběné zařízení.

Bianca Brandolini d'Adda

Bianca Brandolini d'Adda

Prostory zaplnilo mezi nespočtem jiných 35 unikátních druhů nábytku, 30 lustrů vyrobených dle původních originálů či 43 různých druhů látek a kůží použitých na ozdobení nábytku a zdí.

Sienna Miller

Sienna Miller

Nový hlavní vchod byl umístěn do středu průčelí domu, zatímco ten původní na 52. ulici byl přeměněn v přepychové foyer: Panthère Hall, oválný Princess Grace Salon věnovaný diamantům a filmové hvězdě Grace KellyM a také Elizabeth Taylor Salon, který ukrývá vzácné kusy vysokého šperkařství.

Kacy Hill

Kacy Hill

Ve třetím patře se vše točí kolem hodinářského umění a nechybí zde ani pánský salonek, čtvrté patro se nese v duchu ikonické červené krabičky Cartier. Své místo zde mají doplňky a vůně vytvořené dvorní parfumérkou Mathilde Laurent. V pátém patře sedí tajné klenoty butiku: dílny a ateliéry s týmem gemologů, hodinářů, designérů, leštičů a rytců… Jak můžete vidět na fotkách, tuto prestižní událost si nemohlo nechat ujít spoustu známých a významných osobností.

Galerie

Katie Holmes
Bianca Brandolini d'Adda
Sienna Miller
Kacy Hill