NEWS & ARTICLES

NOE polo club nabízí kvalitní zázemí tohoto aristokratického sportu

ARTICLE BY

Koňské pólo je hra oblíbená v desítkách zemí po celém světě, v nichž fungují stovky klubů. Velmocí je v tomto sportu Argentina, za ní pak USA, Anglie, Čína a další. Pólo se vedle Anglie hraje i v dalších evropských zemích, včetně České republiky. U nás je významný NOE polo club, který je 15 minut severovýchodně od Brna v Moravském krasu, na okraji vesnice Březina u Křtin.

Pólo je kolektivní jezdecký sport, který učí hráče spolupracovat v týmu, myslet strategicky a udržovat se v koncentraci. Mísí se v něm čtyři rozdílné sporty: šachy, jízda na koni, kriket a ragby. Zároveň je báječnou zábavou, která spojuje lidi s přírodou a koňmi samotnými. Pokud byste o tento aristokratický sport měli zájem, NOE polo club nabízí všem, kteří se chtějí polo naučit, odborné poradenství nebo výuku póla.

Zázemí NOE polo clubu je na vysoké úrovni. Při projektování čerpali jeho zakladatelé ze zkušeností z mnoha polo clubů, stájí a farem celého světa. Jeho cílem je vytvořit úzkou skupinu nadšených pólo hráčů, kterým poskytne kvalitní zázemí jak pro samotnou hru, tak pro trénink.

Koně jsou ustájeny ve farmě NOE, v níž jsou boxy pro 26 pólo koní. Stáj je velmi dobře odvětrávána a je vybavena tím nejlepším dostupným zařízením a zázemím pro koně. Koně mají k dispozici venkovní i vnitřní výběh. Využít mohou také nedaleké jílové jezírko. Kromě vlastního venkovního hřiště má NOE polo club také venkovní a vnitřní jízdárnu, přičemž obě mají ten nejvhodnější povrch, který je možné nabídnout - křemičitý písek v kombinaci s několika druhy geotextilií.

Farma NOE pořádala počátkem června prestižní mezinárodní turnaj hráčů koňského póla. Utkaly se zde týmy z České republiky, Slovenska, Polska i Argentiny. I když je u nás koňské pólo teprve v plenkách, akce přilákala mnoho lidí. Nechybělo na ní ani tradiční zašlapávání drnů nebo turnaj v dětském pólu a závod koně s automobilem.

Pokud se rozhodnete farmu NOE navštívit, můžete se zde také ubytovat. Drobné zvířectvo, včetně aragonských slepic, kachen, ovcí a hus, je pak pro návštěvníky milým zpestřením. Více o farmě a koňském pólu naleznete na www.noepoloclub.cz.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

*NOE polo club
---
marek.polan@noepoloclub.cz
farma NOE, Březina

Firemní články

NOE polo club nabízí kvalitní zázemí tohoto aristokratického sportu

11.7.2017

Koňské pólo je hra oblíbená v desítkách zemí po celém světě, v nichž fungují stovky klubů. Velmocí je v tomto sportu Argentina, za ní pak USA, Anglie, Čína a další. Pólo se vedle Anglie hraje i v dalších evropských zemích, včetně České republiky.