NOVÁ KOLEKCE ŠPERKŮ BVLGARI MVSA CTÍ MÚZY STAROVĚKÉHO ŘECKA

Redakce
26. Srpen 2014
Čtenost článku je: 17868 [?]

Nová kolekce unikátních šperků Múza byla společností BVLGARI vytvořena inspirací devíti legendárními sestrami, které vládly umění, poezii a hudbě.

Touto kolekcí šperků BVLGARI dává hold dávným italským kořenům a jeho dědictví. Jde o fascinující inspiraci, kdy je žena umělcem svého života a inscenuje svou vlastní osobní mytologii násobenou o uměleckou inspiraci tak, aby mohla žít hned několik životů v jednom. Je to moderní žena s osobním kouzlem, která se vrhá do všech kreativních oblastí, tedy od malby přes kinematografii až po architekturu. 

Pro BVLGARI je takovým ztělesněním moderní múzy Carla Bruni-Sarkozy. Jde o ženu reprezentující svou dobu s několika aspekty své odvážné osobnosti. Je smyslná a zároveň tajemná. Její mnohá nadání jí umožňují žít mnoho životů. Carla Bruni je mnohostranně ženská a je vlastně živou formou dokonalého šperku. Je to totiž žena elegantní, okouzlující, hravá a jedinečná. Díky své vášni a síle se stává ikonou. Možná i díky jejímu přístupu k životu je umocněna velmi elegantní a sofistikovanou aurou. BVLGARI jako milovník dokonalé krásy a zároveň umělec zachytil tuto zvláštní nepopsatelnou auru této jedinečné ženy a vytvořil tuto kolekci šperků.

MVSA nabízí hned 26 rozličných šperků sestávajících z prstenů. Náhrdelníků, náramků a náušnic. Všechny hrají zářivými barvami drahých kamenů (modrý topaz, ametyst, citrín, chalcedon, onyx, rubelit, růžový quartz, prasiolit, turmalín, tanzanit, perleť a diamanty). Odvážné barevné kombinace těchto vzácných kamenů jsou spojeny ve smyslných kreacích a ženských tvarech, které připomínají krásné dcery (múzy) umění. U některých výtvorů bylo použito bílé zlato místo růžového zlata, aby se zvýraznily odstíny, zatímco výbrusy kamenů a jejich uspořádání jsou výsledkem pečlivé studie zaměřené na hustotu barvy drahokamů. Hlavním znakem charakterizující celou tuto kolekci šperků je dramatický výbrus tzv. Takhi.  

www.bvlgari.com

Galerie