Nová, oslnivá kolekce FREYWILLE je inspirovaná mistrovským stylem Alfonse Muchy

Hana Benešová
11. Říjen 2017
V kategorii Šperky

Australská šperkařská společnost FREYWILLE je hrdá na to, že představuje svou první kolekci z růžového zlata. Ženská a smyslná kolekce, Poésie d'amour, hravě vystihuje časté vyobrazení pavích peří a dekorativních prvků českého umělce, Alfonse Muchy, který je považován za mistra stylu Art Nouveau.

Kolekce plná jemně barevných drahých kamenů v sobě spojuje několik secesních aspektů, a vytváří tak dokonale jemnou kompozici smaltu, kterou si zamilujete.

Kouzlo děl Alfonse Muchy spočívá v jeho jedinečně dekorativním a symbolickém stylu. Autor ztvárňuje éterickou krásu světa, kde umění a život jsou v harmonii. Právě to bylo inspirací pro umělce FREYWILLE k vytvoření kolekce Hommage à Alponse Mucha.

V kolekci můžeme vidět typické znaky secesních vzorů v kombinaci s vlastní interpretací umělců FREYWILLE. Kolekce Sarah Bernhardt je vytvořena ve dvou barevných provedeních – v aquamarinové barvě a v barvě burgundského vína.

Kolekce je plná vířících čar, zlatých spirál a kouzelných tvarů, které společně tvoří intimní a emocionální spojení s jejími nositelkami.