Nová verze ikonického hřebíku od Cartier

01. Říjen 2018 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14191

Náramek Juste un Clou, který má tvar hřebíku, šperkařský dům Cartier představil v 70. letech 20. století. Je tak oblíbeným, že se stal jedním z nejikoničtějších šperků na světě. Nyní značka přichází s jeho novou, tenčí verzí, která se díky své flexibilitě dokonale obtočí kolem zápěstí během jediného pohybu. 

 

Kolekce Juste un Clou představovala milník v klenotnickém oboru, a to zejména svojí unisexovostí a rebelstvím. Odvážný design náramku symbolizuje neskrývanou pulzující energii, sebevědomí a víru v sebe sama. Je vnímaný jako etnický objekt, výraz určitého stylu a znamení svobody a nespoutanosti. V nové podobě se náramek Juste un Clou představuje ve žlutém a růžovém zlatě. Kromě něho Cartier nabízí také tenké verze prstenů, které lze nosit buď samostatně, nebo společně s klasickou verzí. 

 

Svým nápadem povýšit nářadí, tedy běžný předmět denní potřeby, na designový objekt, drží Cartier pomyslný prst na tepu doby. Kolekce Juste un Clou ztělesňuje ducha doby generace. Generace, která ctí tradice, ale která se nebojí inovace. Juste un Clou, kolekce uvedená v roce 2012, je považována za milník v historii značky.

 

Za jejím vznikem stojí návrh italského designéra Alda Cipulla z roku 1971, podle něhož série legendárních šperků vznikla. Cipullo, autor mimo jiné návrhu náramku Love de Cartier, udělal z hřebíku luxusní doplněk jako zrcadlo nevázané a svobodou charakteristické doby ve znamení legendárního Studia 54. Náramek byl odrazem životního pocitu 70. let, vrcholícím v New Yorku: byl rebelský, nekonvenční, kreativní.
 

Galerie