NEWS & ARTICLES

O elektrokolech Rayvolt a jejich zakladateli Matu Rauzierovi

ARTICLE BY

Díky záběru od fotografování po elektrokola má Mat velmi atypický background ... Narodil se ve Francii, v 18 letech utekl do Kalifornie a začal pracovat jako asistent fotografa. Učil se web designu, programování, studoval architekturu a stal se designérem katamaránů. Založil vlastní firmu eXXite a začal vyrábět surfová prkna. Poté ho zaujaly možnosti využití elektropohonu v městské dopravě, v němž viděl skvělou budoucnost. Inspirován designem moto-veteránů, navrhl Mat svůj první model Cruzer a založil před 2 lety v Barceloně společnost Rayvolt…

V Rayvolt Bike si uvědomují problematiku omezených zdrojů fosilních paliv a obávají se dopadů současných způsobů dopravy na životy nás všech. Jsou přesvědčeni, že alternativní řešení mají ve vlastních rukou. Hlavním cílem společnosti Rayvolt je přehodnotit možnosti dopravy bez negativních dopadů na svět zítřka.

Výkon motoru Rayvolt umožňuje více akcelerace, poskytuje více a citlivě dávkovaného točivého momentu, způsobuje méně vibrací, hluku a spotřeby. Nejdůležitější součástí elektrického vozidla je baterie. Rayvolt využívá nejkvalitnější články s vynikajícím výkonem a prodlouženou životností. Cruzer dělá skutečným Smart Bikem Electronic Intelligent Vehicle Assistant, který poskytuje základní informace o rychlosti, baterii a také o přístupu k navigaci GPS, mapám a virtuálnímu městu. Má výkonnou paměť, 3G připojení, Wifi a fotoaparát.

Kolo má také systémy: IPAS - inteligentní systém Pedal Assit Systém, IRBS - inteligentní brzdový rekuperační systém, a ITS - inteligentní sledovací systém. Společnost také vyvíjí solární nabíječku ve tvaru krytu na kolo, která umožní dobíjet baterii se slunečním zářením při parkování.

Rayvolt nabízí hned několik produktů…Kolo Cruzer je originální model, který byl ovlivněn designem motocyklů šedesátých let. Jeho unikátní design kombinuje inteligentní technologii a styl vintage. Nákladní tříkolka Trixie umožňuje bezpečně převážet 3 děti nebo jednoho dospělého + dítě, stejně jako vaše nákupy. Torino je variací Cruzeru s ryze sportovním designem. Je více ergonomické a „geometrické“ než běžná jízdní kola. Díky svým elegantním širokým pneumatikám, kompaktnímu profilu a nízkému těžišti je tento e-bike velmi výkonný City Carving Speedster. Ambasador vypadá spíše jako klasické kolo, ale je daleko od konvenčních modelů. Základem jeho designu je měď a kůže.

Výhradním distributorem Rayvolt Bike International pro český a slovenský trh je společnost Volterin-e Cruizer, aka Rayvolt Bike Czechoslovakia, založená Mirkem Kouřilem a Honzou Herberkem. Mirek je obchodník s bohatými zkušenostmi z nadnárodních korporací, především z oblasti automotive. Honza je nadšeným down-hill bikerem a technologickou duší firmy. Rayvolt Bike Czechoslovakia jako jediný zástupce segmentu e-bike se v září zúčastní mezinárodního technologického veletrhu Future Port Prague v sekci FUTURE MOBILITY. Svoji participaci přislíbil i zakladatel Rayvolt Bike a vizionář Mat Rauzier.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Rayvolt Bike Czechoslovakia
+420 721 416 269
rayvolt.czechoslovakia@gmail.com
Za Humny 1758, Uherský Brod

Firemní články

O elektrokolech Rayvolt a jejich zakladateli Matu Rauzierovi

24.7.2017

Díky záběru od fotografování po elektrokola má Mat velmi atypický background ... Narodil se ve Francii, v 18 letech utekl do Kalifornie a začal pracovat jako asistent fotografa. Učil se web designu, programování, studoval architekturu a stal se designérem katamaránů. Založil vlastní firmu eXXite a začal vyrábět surfová prkna.