Obdarujte své blízké nevšedním vánočním dárkem - namícháním vlastní kosmetiky

Redakce LUXUS.cz
07. Prosinec 2016
Pokud toužíte stejně jako já poodhalit tajemství zdravím zářící pleti, vydejte se přímo za krásnou zámeckou paní do Chateau Mcely. Tento romantický zámek leží v malé vesničce Mcely, pouhou hodinku jízdy od centra Prahy ve směru na Mladou Boleslav.
Inéz Cusumano

Inéz Cusumano

Přírodní kosmetika je moje velká vášeň a kromě toho, že často testuji novinky od začínajících i zavedených značek, zkouším v domácích podmínkách některé produkty podle jednodušších receptur vyrobit.
Cestovní kolekce Mcely Bouquet

Cestovní kolekce Mcely Bouquet

Ovšem mým favoritem mezi čistě přírodními značkami je už delší dobu kosmetická řada Mcely Bouquet, která byla vyvinuta Inéz Cusumano, majitelkou Chateau Mcely. Balzámy, oleje, séra, peelingy, koupele a masky jsou vyráběny v návaznosti na místní bylinkářskou a alchymistickou tradici. V zámecké laboratoři je míchají z čerstvých, chemicky neupravených surovin tradičními alchymistickými postupy.
Rituál něžné pohlazení

Rituál něžné pohlazení

Když jsem se dozvěděla, že je možné přímo na zámku nakouknout pod pokličku a naučit se některé tradiční postupy, neváhala jsem ani chvilku. A protože není nic lepšího než sdílet nadšení z nových poznatků s někým blízkým, naplánovala jsem výlet na zámek jako dámskou jízdu se svou kamarádkou.
Svatojiřský čaj

Svatojiřský čaj

Z Prahy jsme vyrazily hned ráno. Na zámku nás čekalo milé překvapení v podobě uvítacího nápoje z čerstvých bylin, které místní lidé sbírají ve Svatojiřském lese. Příjemná atmosféra oranžérie kde jsme si dopřály ranní kávu nás krásně naladila.

V těsné blízkosti oranžérie jsme pak strávily dopoledne mezi vzácnými ingrediencemi, oleji a esencemi ze kterých jsme si nakonec měly příležitost umíchat vlastní unikátní směs na míru našim potřebám.

Lékárenské sklo, ampulky s vonnými oleji, krystalky soli z mrtvého moře, ilustrace známých i méně známých bylin i „ochutnávka“ již hotových mcelských kosmetických novinek nás inspirovaly k přípravě vlastního tělového oleje. Každá jsme se vydala u tvorby jiným směrem vedená vlastní intuicí a výsledek opravdu stál za to. Harmonie vůní a účinných látek uzavřená ve flakonu z černého skla dotvořená ručně psaným osobním názvem je důkazem toho, že v jednoduchosti je krása.

Před odjezdem zpět do městské reality jsme si ještě dopřály procházku v zámeckém parku a výborné tříchodové menu, které jen potvrdilo, že Chateau Mcely má nejen kreativní a tvůrčí zámeckou paní, ale také výjimečného a kreativního šéfkuchaře.

Firemní články