NEWS & ARTICLES

oDHALENÍ NEJTAJEMNĚJŠÍ WHISKY NA SVĚTĚ: The Glenlivet Cipher

ARTICLE BY

Limitovaná edice single malt whisky The Glenlivet Cipher je tou nejtajemnější whisky všech dob. Elegantní černá láhev z neprůhledného skla byla na trh uvedena s tajným chuťovým profilem a bez jakýchkoliv bližších informací. Milovníci whisky si tak mohli pomocí interakce s webem značky otestovat svoje schopnosti rozpoznat její jednotlivé složky. První indicií a začátkem cesty k dešifrování chuťového profilu byl kód v na první pohled náhodném seskupení písmen na přední straně láhve, ukrývající jednu ze základních složek whisky. Nyní master distiller palírny The Glenlivet Alan Winchester, který za vznikem Cipher stojí, odhaluje její tajemství.

Whisky Cipher, která je zatím poslední v řadě limitovaných edicí The Glenlivet, je vskutku unikátní. Nejenom zrání v sudech, jež nemají v rámci portfolia Glenlivet obdoby, ale také omezená dostupnost pouze ve vybraných zemích podtrhují jedinečnost této jednosladové whisky. Cipher v sobě propojuje to nejlepší z tradiční výroby whisky The Glenlivet s výraznou, avšak vyváženou chutí. K jejímu zrání v palírně The Glenlivet ve skotské oblasti Speyside byly využity tzv. first-fill casks, tedy nejkvalitnější sudy prvního naplnění, z bílého amerického dubu a také sudy po sherry. Kombinace, která při výrobě whisky The Glenlivet nebyla nikdy předtím využita. Výjimečnost whisky dodává také fakt, že není filtrovaná za studena, má přírodní barvu a obsah alkoholu je 48 %.

The Glenlivet Cipher má světle zlatou barvu se zlatými odlesky, získanými zráním v sudech z amerického dubu. Ve vůni je cítit sladké aroma tvrdých bonbonů s tóny malinového džemu. Chutná po vařených hruškách a skořici, která se na patře rozvíjí v příjemnou hřejivost. Hloubku a komplexnost pak dodávají luxusní tóny tmavé čokolády a zázvorových bonbonů.

Cipher je první z nové série whisky The Glenlivet, které odkazují na osobnosti, jež prokázali stejného průkopnického ducha jako zakladatel The Glenlivet George Smith. Použití tajného písmenného kódu na láhvi vzdává hold britskému matematikovi, počítačovému vědci a odborníkovi na dešifrování Alanu Turingovi, který napomohl rozluštit kód Enigma během Druhé světové války.
V České republice je The Glenlivet Cipher k dispozici v omezeném počtu 250 lahví.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

JAN BECHER - PERNOD RICARD
255732111
info@jan-becher.com
Přemyslovská 2845/43, Praha

Firemní články

oDHALENÍ NEJTAJEMNĚJŠÍ WHISKY NA SVĚTĚ: The Glenlivet Cipher

2.6.2017

Limitovaná edice single malt whisky The Glenlivet Cipher je tou nejtajemnější whisky všech dob. Elegantní černá láhev z neprůhledného skla byla na trh uvedena s tajným chuťovým profilem a bez jakýchkoliv bližších informací.

HAVANA CLUB PŘEDSTAVUJE SEDMILETÝ IKONICKÝ RUM V NOVÉM DESIGNU

17.1.2017

Havana Club 7 Años, legendární sedmiletý rum značky Havana Club s nezaměnitelnou kvalitou získanou tradičním výrobním procesem, přichází s novým designem. Pýcha mistrů výroby ikonických rumů, Havana Club 7 Años zapsal kubánský rum na mapu jako světového leadera v kategorii extra prémiových rumů.

BOURBON FOUR ROSES SMALL BATCH KONEČNĚ TAKÉ V ČR

11.1.2017

Four Roses bývá označován za nejlehčí a nejjemnější americký bourbon. Nyní přichází na český trh poslední z portfolia palírny se čtyřmi rudými růžemi ve znaku, který zde doposud chyběl – Four Roses Small Batch.

Začíná celosvětová soutěž The Venture o 1 milion dolarů. Poprvé se mohou účastnit podnikatelé z ČR

12.8.2016

Značka Chivas Regal vyhlašuje třetí ročník mezinárodní soutěže „The Venture“ o nejlepší podnikatelský projekt se sociálním přesahem. O milion dolarů, který bude rozdělen mezi finalisty, a mentoring od špiček světového obchodu, mohou historicky poprvé soutěžit i uchazeči z České republiky.

V parných dnech Vás osvěží tradiční francouzský Lillet

3.8.2016

Víno Lillet se vyrábí podle tajné receptury, jež zahrnuje maceraci ovoce v brandy po dobu, která trvá 4 až 6 měsíců. Víno tak tvoří 85 % obsahu, zbytek nápoje je směsí deseti různých ovocných koncentrátů. Nezaměnitelnou chuť mu dodává kůra ze španělských a marockých sladkých pomerančů a kůra zelených pomerančů z Haiti.

ZAMĚSTNANCI SPOLEČNOSTI JAN BECHER – PERNOD RICARD POMÁHALI POTŘEBNÝM

10.6.2016

Již pošesté zaměstnanci společnosti Jan Becher – Pernod Ricard opustili svoje kanceláře a vydali se v rámci celosvětového dne společenské odpovědnosti skupiny Pernod Ricard Responsib’All Day pomáhat.

NOVÁ WHISKY FOUNDER’S RESERVE Z PALÍRNY THE GLENLIVET

9.3.2016

Skotská palírna The Glenlivet představuje Founder’s Reserve. Tato novinka ve své produktové řadě je vyrobena mistrem značky Alanem Winchesterem a vzdává poctu průkopníkovi a zakladateli palírny The Glenlivet Georgi Smithovi a jeho vizi vyrábět jemné sladové whisky té nejvyšší kvality.

EXKLUZIVNÍ DÁREK PRO MUŽE V PODOBĚ PERSONIFIKOVANÉ WHISKY

2.12.2015

Darujte muži svého srdce, blízkému kamarádovi, či někomu z rodiny originální dárek v podobě personifikované lahve kvalitní whisky Chivas Regal 12yo.
Sdělíte tím obdarovanému, jak moc si vážíte jeho samotného a jeho schopnosti ocenit kvalitu. Tím, že lahev ponese jméno obdarovaného, zvýšíte výjimečnost svého dárku.

PRÉMIOVÉ LIHOVINY PRO PRAVÉ GENTLEMANY

19.11.2015

Kubánské rumy, skotské whiskey, irská whiskey, exkluzivní šampaňské – to jsou prémiové lihoviny, které by ve vašem baru v čase večírků a oslav neměly chybět. Zaručena je vysoká kvalita a exkluzivita těchto výrobků.

HAVANA CLUB UNIÓN COHIBA ATMOSPHERE

MARTELL SLAVÍ 300 LET OD ZALOŽENÍ UNIKÁTNÍM KOŇAKEM MARTELL PREMIER VOYAGE

30.10.2015

Ambasadorkou oslav se stala celosvětově uznávaná herečka Diane Kruger, která ztělesňuje francouzskou eleganci a styl.
A sklepmistr domu Martell Benoît Fil pro tuto příležitost vytvořil jedinečnou kompozici složenou z 18 mimořádných vínovic, tzv. eaux-de-vie, ze sklepů Martell z let 1868 - 1977.

EXKLUZIVNÍ NOVINKA – CHIVAS REGAL EXTRA

7.10.2015

Proslulou prémiovou Whiskey Chivas Regal není potřeba představovat. Ikonická klasika se v dnešní době prodává ve stopadesáti zemích v Evropě, asijské části tichomoří v Severní a Jižní Africe.

PRVNÍ PRESTIGE SELECTION SHOP PRÉMIOVÝCH LIHOVIN JAN BECHER – PERNOD RICARD V PRAZE

6.9.2015

La Bodeguita del Medio v Praze je unikátní pražský koktejl bar, ve kterém byl nově otevřen první obchod Prestige Selection Shop společnosti Jan Becher – Pernod Ricard.

Official Press Release

ČÍNA JE ZEMĚ PŘÍLEŽITOSTÍ, TVRDÍ SPOLEČNOST PERNOD RICARD

5.6.2015

Pernod Ricard, společnost, která vlastní Absolut vodku, koňak Martell, a whisky Jameson, se připojila k firmám, které říkají, že ekonomický růst se zpomaluje v Číně. Přesto by měli vědět, že se prodej Pernod Ricard zvýšil 27 krát od roku 2012. Pernod Ricard zůstává věrný ve své myšlence, že Čína je nová „Země příležitostí“.

Official Press Release

CHIVAS REGAL 12YO: SUPER-PRÉMIOVÁ WHISKY V LIMITOVANÉ EDICI

29.11.2013

Legendární skotská whisky Chivas Regal 12yo přichází v předvánočním období v novém kabátě.

Official Press Release

BEEFEATER BURROUGH'S RESERVE: GIN S „NOVOU TVÁŘÍ“

1.10.2013

Nový gin je dílem Desmonda Payneho - master distillera značky Beefeater. Je inovativní, kreativní, jiný... zkrátka výjimečný. Jemně destilovanému ginu zlatavých tonů dodal několikatýdenní odpočinek v dubových sudech, kde předtím zrál francouzský Jean de Lillet. Kromě medového zabarvení do ginu vnesl krásný květinový charakter a plnou chuť.

Official Press Release

BECHEROVKA LEMOND MÁ NOVOU ART.EDICI LAHVÍ OD MLADÝCH DESIGNÉRŮ

12.4.2013

Becherovka Lemond uvedla na trh limitovanou Art.edici dvou lahví. Originální design značka připravila ve spolupráci s mladými talentovanými umělci. V lahvích najdete oblíbenou citrusovou chuť a vůni likéru Lemond. Limitovaná edice je k dostání v obchodech, kde se Lemond běžně prodává.