NEWS & ARTICLES

Opět marodíte? Slabou imunitu nakopnou probiotika nové generace!

ARTICLE BY

Každý, kdo to někdy zažil, ví, že i „obyčejná“ viróza či angína dokáže řádně potrápit každou rodinu. A pokud se dostavují opakovaně, znamenají tyto choroby zátěž nejen pro tělo, ale také pro rozpočet domácnosti. Proto se přípravky na posílení imunity, a zejména probiotika, stala výnosným artiklem výrobců léčiv. Všichni to známe z reklam – probiotika obnovují střevní mikroflóru, a tím posilují naši imunitu.
Co už se ale z reklam nedozvíme, je skutečnost, že všechna dostupná probiotika mají jen velmi omezený účinek – při cestě trávicím traktem jich většina zahyne dříve, než se dostanou do střev – a náš organismus je i nadále snadným terčem pro viry, bakterie i alergeny. Čeští vědci však nyní vynalezli zcela nový typ probiotik, která dokážou do střev doputovat a mikroflóru, v níž se tvoří imunita, obnovit.

Biolog Petr Ryšávka ze společnosti Pharmaceutical Biotechnology, který nová probiotika vynalezl, vysvětluje: „Zjednodušeně řečeno, imunita se tvoří hlavně ve střevech, konkrétně na jejich stěnách, kde vzniká vrstva bakterií, jimž se říká mikroflóra. Tato mikroflóra ovlivňuje celkovou obranyschopnost organismu. Mikroflóru však doslova zdevastují jakákoli antibiotika.“
A začíná spirála bez konce: oslabené tělo snáze podléhá infekcím, opakovaně marodíme s angínami, atopickým ekzémem, alergiemi či střevními virózami. Lékaři nám proto častěji předepisují antibiotika či jiné léky...

Doktor Ryšávka proto se svým týmem vyvinul tzv. biofilmová probiotika, která vytvářejí přímo na stěně střeva ochrannou vrstvu přátelských bakterií – tzv. biofilm. „Díky souvislé vrstvě bakterií vznikne na stěně střeva ochranná a stimulační bariéra, která je nepostradatelná pro správnou funkci mikroflóry a s ní propojené slizniční imunity,“ vysvětluje Ryšávka.

Využití nové generace biofilmových probiotik představuje také naději pro onkologické pacienty. Právě jejich střevní bakterie totiž bývají kvůli chemoterapii obzvláště poničené. Unikátní technologie je nyní kromě České republiky distribuována v zemích EU, např. v Belgii, Dánsku a Polsku. Více informací naleznete na www.probiolact.cz.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Pharmaceutical Biotechnology s.r.o.
733 105 247
info@pharmabiotech.cz
Slezská 949/32, Praha

Firemní články

Opět marodíte? Slabou imunitu nakopnou probiotika nové generace!

9.1.2017

Každý, kdo to někdy zažil, ví, že i „obyčejná“ viróza či angína dokáže řádně potrápit každou rodinu. A pokud se dostavují opakovaně, znamenají tyto choroby zátěž nejen pro tělo, ale také pro rozpočet domácnosti. Proto se přípravky na posílení imunity, a zejména probiotika, stala výnosným artiklem výrobců léčiv.