Otevření exkluzivní vinotéky Dom Pérignon P2 v hotelu Mandarin Oriental

Hana Benešová
01. Říjen 2018

Hotel Mandarin Oriental je pětihvězdičkový luxusní hotel, nacházející se uprostřed historických památek na malebné Malé Straně. Je proslulý vysokou úrovní svých služeb. K nim nyní přibyl exkluzivní zážitek v elegantní vinotéce Dom Pérignon P2, která nabízí speciálně připravené menu párované s ikonickým šampaňským vínem Dom Pérignon. 

Nově otevřená stylová vinotéka Dom Pérignon P2 se nachází v prostorách pod restaurací Spices hotelu Mandarin Oriental. Zažijete zde neotřelý kulinářský zážitek, který bude ještě umocněn unikátním prostorem sklepení bývalého dominikánského kláštera, jež pojme 6 až 20 hostů.

Unikátní Dom Pérignon Menu pro hosty připravil šéfkuchař Stephen Senewiratne. Menu je v dokonalé harmonii a s typickým charakterem legendární značky Dom Pérignon z francouzského opatství Hautvillers. Je speciálně párované s ročníkovými víny Dom Pérignon Vintage 2009, Dom Pérignon Rosé Vintage 2005 a ikonou značky Dom Pérignon P2 2000. Cena menu pro jednu osobu je 7 750 Kč / 299 €.

Ročník 2000 byl charakteristický neustálým střídáním chladného a deštivého počasí s horkem a bouřkami. Léto bylo pochmurné. Naštěstí se posledních pár dnů počasí vylepšilo a svou přízeň zachovalo vinařům až do konce sklizně.

Zatímco Dom Pérignon Vintage 2000, které bylo poprvé uvedeno v roce 2008, odhalovalo harmonickou kombinaci svěžesti a zralosti, Dom Pérignon Plénitude 2 (P2) představuje zcela nový výraz. Tím,  že zraje delší dobu (celých 16 let), vzniklo víno na samém vrcholu energie a vitality, jenž se stal výrazným a majestátním zpodobněním značky Dom Pérignon. Návštěvníci restaurace Spices hotelu Mandarin Oriental jej mohou ochutnat v rámci degustačního Dom Pérignon Menu.