OVLÁDNĚTE SVÉ FINANCE A VYHRAJTE ZAJÍMAVÉ CENY

Eva Bicanová
13. Říjen 2015
Školní rok je v plném proudu a projekt Finanční gramotnost do škol přichází s 3. ročníkem interaktivní vzdělávací soutěže Rozpočti si to! Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol, děti z dětských domovů a nově také pro studenty středních škol. Mezi účastníky jsou zařazeni i rodiče a učitelé žáků, neboť v každém týmu musí být alespoň jedna dospělá osoba.

Účastníci projdou celkem 3 koly soutěže, ve kterých si otestují své znalosti a dovednosti ze světa financí. Na účastníky čekají úkoly z oblasti příjmů, výdajů, rodinného rozpočtu a finančních produktů. V neposlední řadě si při řešení kreativních úkolů vyzkouší také práci v několikačlenných týmech. V rámci bonusových úkolů se pak soutěžící seznámí s různými formami finančního vzdělávání.

Třetí kolo soutěže vzniká ve spolupráci se SAXO Bank a Golden Gate a bude zaměřeno na investice, kdy se hráči dozvědí, jaké formy investic jsou dnes možné a jaká jsou základní pravidla investování. Účastníci ze středních škol se vydají ještě hlouběji do této problematiky.

V průběhu celé soutěže mohou týmy sbírat body, takzvané „chechtáky“. Na týmy, kterým se jich v základní části soutěže povede nasbírat nejvíce, čeká finálové kolo v Praze. A důvodů, proč bojovat o každý chechták, je opravdu mnoho! Pro všechny finalisty jsou připraveny zajímavé ceny, mezi které patří i kolekce velmi hodnotných mincí, které do soutěže věnovala Golden Gate.

Vstup do soutěže je možný ještě v průběhu prvního kola, tedy do 30. října, tak neváhejte a registrujte své děti a žáky co nejdříve! Další informace a registrační formulář naleznete na stránkách http://www.financnigramotnostdoskol.cz/souteze/rozpocti-si-to/ Autorem článku je Lukáš Vavřín, člen realizačního týmu soutěže.