Paco Rabanne Pure XS: Svěží, kouřový a orientální

Hana Benešová
24. Říjen 2017
V roce 1993 si vydláždila cestu vůně XS s prohlášením, že sexuální touha není žádné tabu. Pak přišla rocková hvězda ve formě Black XS. V roce 2017 je ohlášen návrat sexuality nebo spíše erotiky. Pure XS je ztělesněním přebytku a naprosté fantazie. Ztělesňuje podvojný charakter muže s ušlechtilým vychováním a sexuální silou. Magneticky spojuje protiklady stud a smělost, neřest a ctnost. Název si libuje v extrémech. Pure jako čistota mužské krásy, touhy a erotiky. XS vyjadřuje sex a výrazný charakter v srdci příběhu.

Pro zachycení erotické fantasie prostřednictvím flakonu se designer soustředil na stylizování jisté zdrženlivosti, která zároveň stylizuje čistotu a živočišnost. Silné sklo je tvarované do tvaru kultovního zapalovače. Flakon se otevírá pomocí klapky a v nočním světle se rozsvítí jako jasná záře. Název vůně je v teplém zlatém odstínu tak, aby řádně vyniknul. Flakon Pure XS je mimořádně krásný předmět, který ví, jak se stát žádaným.

Pro vytvoření čichového podpisu Pure XS vyzval Paco Rabanne ke spolupráci dva talentované parfuméry: Anne Flipo, která stojí za Lady Million a Caroline Dumur. Úkolem bylo navodit vzrušení, touhu a vášeň v čichovém výrazu. První dojem: explozivní svěžest. Milostná předehra smyslů se rozdivočí s příchodem ledové svěžesti zázvoru.

Druhá živočišná vlna: zelená smetana rostlinných šťáv a mužného tymiánu. Skořice dodává vůni pikantní dotek a kořeněný hřích! Následovaný náporem síly s hlubokou a noblesní vanilkou louhovanou s koženou likérově pižmovou vlnou. Konečně, je čas klesnout do pulzujícího tepla pocukrované myrhy. Pokožkou prochází hřejivá senzace, po níž přichází touha po zopakování.