Padesát podob ikonických potápěčských hodinek Tudor Black Bay

Redakce
20. Duben 2018
Hodinky Black Bay z řady Heritage se nechaly inspirovat šedesátiletou tradicí potápěčských hodinek značky TUDOR. Black Baye jsou moderní hodinky s retro nádechem, které převzaly designové prvky potápěčských hodinek různých generací. Každá z variant hodinek Black Bay je inspirovaná jiným historickým modelem, avšak nese společné prvky této celosvětově velice úspěšné řady, která zajistila rychle rostoucí zájem o značku Tudor.
Tudor Heritage Black Bay

Tudor Heritage Black Bay

Tudor je značkou, jejíž sportovní hodinky byly synonymem spolehlivosti a robustnosti. A to do té míry, že mnoho z potápěčských modelů Tudor sloužilo v armádách po celém světě, mimo jiné u francouzského a amerického námořnictva.
Tudor Heritage Black Bay GMT

Tudor Heritage Black Bay GMT

Když v novém tisíciletí značka hledala svou novodobou identitu, zaměřila se na své úspěšné modely z minulosti, kterými bezesporu byly ikonické chronografy a potápěčské hodinky, velmi ceněné také mezi sběrateli. Od roku 2010 uvádí Tudor na trh nově zpracované varianty svých starších modelů. U těchto nových modelů však nejde jen o pouhou reedici, ale o nové zpracování, které je výjimečné spojením minulosti, přítomnosti a budoucnosti.
Tudor Heritage Black Bay Bronze

Tudor Heritage Black Bay Bronze

V roce 2012 se Tudoru podařilo něco, o co se hodinářské značky marně snaží po celá desetiletí: vytvořit zcela nové ikonické hodinky. S atraktivním modelem Black Bay se to Tudoru povedlo. Vznikl tak možná jediný skutečně ikonický model hodinek v novém miléniu. Za úspěchem tohoto modelu stojí celá řada faktorů: správný mix retro prvků v kombinaci s moderními masívními liniemi, výrazné barevné kombinace, robustní vodotěsné pouzdro, hodinová ručka se sněhovou vločkou a zajímavé materiály pouzdra i náramků (textilní řemínky, broušená kůže, bronz, černé PVD atd.).
Tudor Heritage Black Bay Chrono

Tudor Heritage Black Bay Chrono

V následujících letech každé nové hodinky, které se připojily k linii Tudor Heritage – ať už se jednalo o Black Bay Black, luxusnější ocelovo-zlaté Black Bay S&G, nebo zcela nové modely, které Tudor představil na veletrhu Baselworld 2018 (Black Bay GMT, Black Bay Fifty-Eight či první dámské Black Baye s průměrem 32 mm) dále posílily status Tudoru jako jedné z nejvíce vzrušujících švýcarských sportovních značek na trhu. Obliba modelu Black Bay mezitím nabyla téměř kultovních rozměrů.
Tudor Heritage Black Bay Fifty-Eight

Tudor Heritage Black Bay Fifty-Eight

Díky variabilitě číselníků, lunet a náramků si aktuálně můžete vybrat z padesáti variant potápěčských modelů Tudor Heritage Black Bay.