NEWS & ARTICLES

Parker Duofold – The Craft of Travelling, důstojná oslava 130 narozenin

ARTICLE BY
Parker Duofold - The Craft of Travelling

Pera značky Parker jsou již 130 let symbolem kvality a elegance. Firmu založil v roce 1888 nemajetný venkovský učitel John Safford Parker. Kombinací poctivé, kvalitní ruční práce a technologických inovací začala vznikat pera, která bez nadsázky psala historii. Bylo to právě pero značky Parker, kterým byla podepsána bezpodmínečná kapitulace Německa v květnu 1945 či kterým Arthur Conan Doyle sepisoval příběhy Sherlocka Holmese, nalezli byste je v Buckinghamském paláci i v kancelářích ředitelů těch největších firem a korporací. Je zřejmé, že 130. výročí založení takovéto značky je důvodem k oslavě. A jak oslavit narozeniny nejslavnějšího výrobce psacích potřeb na světě jinak, než výrobou limitované edice jednoho z ikonických per této značky – Parker Duofold.

Všudypřítomným motivem je cestování

Série Parker Duofold je jedna z nejslavnějších značek firmy a její historie sahá do roku 1921, kdy se pera s tímto označením objevila poprvé. Není proto překvapením, že si Parker vybral právě tuto sérii pro výrobu exkluzivní limitované edice. A protože firma Parker by neexistovala bez svého zakladatele, Johna Safforda Parkera, tato limitovaná edice by měla odrážet i nějakou část jeho osobnosti a odkazu. A tou je jeho láska k cestování.

Parker Duofold - The Craft of Travelling je poctou zakladateli firmy a jeho osobnosti

Limitovaná edice plnících per The Craft of Travelling v počtu 1300 kusů je dokonalou poctou historii značky. Každé pero je ručně montované z 22 dílů a disponuje hrotem z 18 karátového zlata, který po papíře krásně klouže. Pero je navíc dokonale vyvážené a skvěle padne do každé ruky. Nedílnou součástí sady je kromě vlastního pera a kvalitního inkoustu zajímavá krabička ve tvaru starého cestovního kufru, která má na vnitřní straně víka vyrytou mapu světa. Certifikát autenticity s vlastnoručním podpisem Geoffreyho S. Parkera, ředitele firmy a pravnuka jejího zakladatele, je již jen pověstnou třešničkou na dortu.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

PARKER PEN
01273 773 350
SAS.Globalconsumerservice@newellco.com
Brighton Square 10, Brighton

Firemní články

Kolekce Sonnet dokonale zosobňuje vše, co Parker tak skvěle umí!

15.2.2017

Kolekce Sonnet legendární značky Parker je symbolem nadčasové elegance. Opět svým jedinečným stylem a moderní povrchovou úpravou plynule navazuje na designérskou tradici značky Parker.

Parker Duofold - The Craft of Travelling

Parker Duofold – The Craft of Travelling, důstojná oslava 130 narozenin

10.5.2018

Pera značky Parker jsou již 130 let symbolem kvality a elegance. Firmu založil v roce 1888 nemajetný venkovský učitel John Safford Parker. Kombinací poctivé, kvalitní ruční práce a technologických inovací začala vznikat pera, která bez nadsázky psala historii.